Další sporty

Ducár se před bojem o titul stal podruhé otcem. Z porodnice spěchal na trénink

Ducár se před bojem o titul stal podruhé otcem. Z porodnice spěchal na trénink
Boxer Vasil Ducár Zdroj: Třasák/Sportegy

Vasil Ducár má pěkně nabitý týden. Ve středu odletěl do Anglie, kde ho čeká souboj s domácím Jordanem Thompsonem o evropský titul IBF křížové váhy. A k tomu se těsně před odletem stal podruhé otcem.

Práce u speciální jednotky a k tomu tvrdý trénink. Tak vypadaly poslední měsíce nejvýše postaveného českého boxera ve světovém žebříčku. V závěru přípravy navíc nervozitu stupňoval blížící se termín porodu jeho druhé dcery, který lékaři stanovili na začátek srpna. "Měl jsem nervy, nebudu lhát. Naštěstí manželka rodila v pondělí (1.srpna) a všechno proběhlo v pořádku," říká znojemský rodák.

"V jednu ráno jsme odjížděli do porodnice a ve 3:20 už byla malá na světě. Z porodnice jsem potom odjížděl v šest ráno rovnou na trénink. Akorát mě mrzelo, že jsem holky nemohl přivézt domů, protože už ve středu jsem odletěl do Anglie. Holky to ale všechno zvládly beze mě," pokračuje Ducár.

Teď už je v Sheffieldu, kde se v sobotu představí v ringu. "V pátek mě čeká vážení, které bude dokonce i v sobotu před zápasem. Je to sice trochu netradiční, ale před titulovými zápasy se to dělá. V neděli se potom vracím domů k rodině," těší se Ducár.

​Ducár (11-5-1) už o mezinárodní titul bojoval, ale neúspěšně. V březnu padl se šampionem WBA Mikem Perezem (26-3-1). Chuť si spravil na domácí scéně, kde obhájil český titul křížové váhy ukončením Marka Procházky (10-5-1). A teď ho čeká box o evropský titul s dosud neporaženým Jordanem Thompsonem (13-0).

Související obsah

"Jeho bilance 13:0 v profesionálním ringu mluví za vše. Bude to těžký zápas, na který jsem se hodně připravoval, takže chci uspět," zhodnotil Ducár ze stáje Patron Boxing.

Vasil Ducár byl nedávno hostem v K. O. magazínu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události