Hokej

Devils podepsali důležitého útočníka. Ten se tak vyhnul arbitráži

Devils podepsali důležitého útočníka. Ten se tak vyhnul arbitráži
Jesper Bratt Zdroj: Profimedia

Důležitý podpis pro New Jersey Devils. Vedení se domluvilo na roční smlouvě s jedním z klíčových útočníků, a to se Švédem Jesperem Brattem. Hráč, který loni zaznamenal své bodové maximum, bude brát 5,45 milionu dolarů (131 milionů korun).

Čtyřiadvacetiletý útočník se s Devils ve středu domluvil na nové roční smlouvě s hodnotou 5,45 milionu dolarů. Na poslední chvíli se tak vyhnul platové arbitráži. Švédský forvard v loňské sezoně zaznamenal své bodové maximum, když v 76 zápasech zaznamenal 73 bodů. Dal 26 gólů, což bylo společně s Jackem Hughesem nejvíce z týmu. K tomu přidal 47 asistencí a nikdo z týmu Ďáblů neměl více.

Pro New Jersey jde o důležitý podpis pro skladbu kádru na další sezonu. Letos už celek podepsal českého útočníka Ondřeje Paláta a obránce Brendana Smithe. Navíc přivedl i brankáře Vítka Vaněčka, obránce Johna Marina a útočníka Erika Haulu. A vedení týmu z Newarku chce konečně proklouznout do play-off.

Související obsah

​​V minulém ročníku skončili Devils na sedmém místě Metropolitní divize a počtvrté v řadě se do bojů o Stanley Cup nepodívali. V posledních deseti letech se New Jersey nedostalo do play-off hned devětkrát.

Mimo hráčský kádr posílilo New Jersey také na lavičce. Spolupracovníkem Lindyho Ruffa bude Andrew Brunette, jenž přišel z Floridy. Ten skončil loni druhý v hlasování o Jack Adams Award, což je trofej, která se uděluje nejlepšímu trenérovi. Lavičku týmu z Newarku posílil také asistent trenéra Ryan McGill.

Za Devils bude hrát v příštím roce i Ondřej Palát:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události