Fotbal

Eden se připravuje na nápor fanoušků. Na místě budou stovky policistů

Eden se připravuje na nápor fanoušků. Na místě budou stovky policistů
Policejní jednotka hlídá tribuny Edenu Zdroj: profimedia.cz

Jen pár hodin zbývá do výkopu třetího předkola Evropské konferenční ligy. SK Slavia Praha doma přivítá řecký Panathinaikos Athény a na klání se připravuje i pražská policie. Ta zřídila řadu bezpečnostních opatření, aby zajistila bezproblémový průběh.

O bezpečnost akce se bude na místě starat několik stovek policistů z řad kriminální, pořádkové a dopravní služby, z antikonfliktního týmu i ze speciální a krajské pořádkové jednotky. Rovněž bude přítomna městská policie, dále policisté na koních a psovodi, jak oznámila Policie České republiky ve čtvrteční zprávě.

Některé jednotky jsou již na místě a monitorují prostory kolem vršovického stadionu. Policie také upozorňuje rezidenty a občany metropole, že fanoušci plánují hromadný pochod ke stadionu ze Staroměstského náměstí.

Související obsah

Fanouškům, kteří plánují na zápas dojet vozidlem, policie připomíná, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené. A prosí návštěvníky, aby v maximální míře využili městskou hromadnou dopravu.

Slavia v minulém předkole hladce porazila St. Joseph’s z Gibraltaru 4:0 a 7:0. Teď ji čeká soupeř o poznání těžší. Panathinaikos sice v posledních letech strádal a loni skončil v lize čtvrtý, ale zároveň vyhrál řecký pohár a stále patří ke zvučným evropským týmům. Navíc má za sebou přípravu, ve které ani jednou neprohrál. 

"Když se podíváme na hráče Panathinaikosu, tak mají s Evropou velké zkušenosti, přestože v pohárech pět let nebyli. Od zimy zvládli všechny těžké zápasy vítězně. Bude rozhodovat aktuální forma a rozpoložení jedinců na hřišti," hodnotil před zápasem Jindřich Trpišovský, podle kterého jsou šance na úspěch 50 na 50. Z českých týmů jde večer do akce i Slovácko, které se v kvalifikaci Evropské ligy utká s tureckým celkem Fenerbahce Istanbul.

Slavia před sezonou po 26 letech upravila své logo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události