Hokej

Jágr chce v kariéře pokračovat. Přiznal ovšem, kdy by mohl skončit

Jaromír Jágr se v 50 letech chystá na další sezonu v profesionálním hokeji, ale od prvního zápasu nejspíše nenastoupí. Těší se na nový kladenský stadion, zároveň přiznal, kdy by mohl svou nadmíru úspěšnou a bohatou kariéru ukončit.

Kladenský klub pořádal ve čtvrtek tiskovou konferenci, kde se ukázal i majitel Jaromír Jágr. Ten představil nové posily Rytířů, ale řeč přišla i na jeho budoucnost. Česká hokejová legenda naznačila, že v následujícím ročníku nastoupí, ale začátek nejspíše nestihne. 

"Nebudu schopný začít sezonu. Musím nyní dělat pro Kladno jiné věci než se připravovat na základní část, zanedbával bych celý klub. Nejsem blázen, abych si v padesáti myslel, že bez tréninků mohu hrát a konkurovat tak mladým hráčům," řekla slavná osmašedesátka.

Jeden z nejlepších střelců v historii NHL nechce s hokejem úplně končit, přesto dal termín, kdy by k tomuto rozhodnutí mohlo dojít. "Končit nechci. Jsou tam určité výzvy a milníky. Věřím, že bude letos Winter Classic. Bylo by to důstojné rozloučení s mojí kariérou," přiznal kladenský rodák. 

Související obsah

"Mám chuť zahrát si v nové hale, protože je krásná a má specifické kouzlo. Nemyslím si, že je v Česku podobná aréna," naznačil jeden ze svých plánů. Kladenští Rytíři mají stadion stále ve výstavbě, poslední ročník strávili v severočeském Chomutově.

Kladno na tiskové konferenci oznámilo nové posily, kterými jsou například lotyšští reprezentanti Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks, tým posílil také Ondřej Slováček z finské Liigy. Smlouvy prodloužili tahouni posledního ročníku – brankář Landon Bow a útočník Tomáš Plekanec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události