Tenis

Nadal rekord Lendla nevyrovná. Šampiona stále trápí břišní svaly

Nadal rekord Lendla nevyrovná. Šampiona stále trápí břišní svaly
Tenista Rafael Nadal Zdroj: profimedia.cz

Tenista Rafael Nadal se nakonec nepředstaví na turnaji v Montrealu. 36letý Španěl má stále problémy s břišními svaly, a dá tak raději přednost odpočinku.

Vítěz 22 grandslamových vítězství původně ohlásil, že bude v Montrealu startovat a pokusí se tam získat šestý triumf, čímž by vyrovnal rekordmana tohoto podniku Ivana Lendla. 

Nicméně nakonec svoji účast Rafael Nadal zrušil. Důvodem jsou břišní svaly, které ho trápí od čtvrtfinále Wimbledonu. Ostatně kvůli tomuto zranění 36letý tenista z travnatého grandslamu před semifinále odstoupil, a nemohl tedy zabojovat o další titul. 

Související obsah

"Od pauzy a mého následného návratu k tréninku šlo v těchto týdnech všechno dobře. Před čtyřmi dny jsem také začal trénovat servis a včera po tréninku jsem začal cítit bolesti, které mám dodnes," vysvětlil Nadal, proč se musí z turnaje v Montrealu nakonec odhlásit. 

"Doufám, že si znovu zahraji v Montrealu. Na turnaji, který miluji a který jsem pětkrát vyhrál před publikem, jež mě vždy přivítalo s velkou láskou. Nezbývá než být v tuto chvíli obezřetný a myslet na zdraví," dodal letošní vítěz Australian Open a French Open na závěr. 

Takhle se Rafael Nadal radoval po zisku dalšího grandslamu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události