Motorsport

Salač se dostal do hlavní kvalifikace, do závodu půjde z konce druhé desítky

Salač se dostal do hlavní kvalifikace, do závodu půjde z konce druhé desítky
Závodník Filip Salač Zdroj: profimedia.cz

Český závodník Filip Salač si v pátečním tréninku dojel pro krásné šesté místo, ale nadějnou pozici neobhájil. Sice se v sobotu z 11. příčky probojoval do hlavní kvalifikace, kde byl dlouho kolem desátého místa, nakonec byl ale na 17. pozici. Z pole position odstartuje v neděli Augusto Fernández.

Salačovi se v britském Silverstonu povedl především druhý trénink, kde měl šestý nejlepší čas. Český jezdec z Mladoboleslavska měl i povedený třetí trénink v sobotu, kdy se pohyboval kolem sedmého místa. Nakonec byl 11. a probojoval se do druhé kvalifikace, která mu zaručovala nejhůře 18. umístění v nedělním závodě. 

Jezdec stáje Team Gresini Moto2 se pohyboval kolem desítky, ale v závěru kvalifikace padl na 14. místo. Nakonec bude startovat ještě o tři pozice níže. Z prvního místa odstartuje Španěl Augusto Fernández, ze druhého Roberts a ze třetího Japonec Ai Ogura. 

Související obsah

V MotoGP si vyjel první místo Francouz Johann Zarco, umístil se ale také Aleix Espargaró, který v tréninku dostal highsider a ošklivě spadl. Z prvních pozic odstartují do nedělního závodu také Viňales a Miller. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události