Hokej

Bronzový sen se nevyplnil. Češi padli s Finskem a končí čtvrtí

Bronzový sen se nevyplnil. Češi padli s Finskem a končí čtvrtí
Česko vs. Finsko | Zdroj: Erica Perreaux / hockeycanada Images

Česká osmnáctka předváděla velmi dobré výkony na prestižním turnaji Hlinka Gretzky Cup 2022, ale nakonec to k medailím nedotáhla. Ve vyrovnaném duelu o bronz svěřenci Jakuba Petra padli o dvě branky a končí na čtvrtém místě.

Česká osmnáctka neměla ani třináct hodin na vydýchání semifinálové prohry se Švédskem a hned šla do boje o bronz proti Finsku. Do vedení šlo Finsko v šestnácté minutě, kdy se krásně uvolnil Aron Kiviharju, jenž se dostal až k pravému kruhu, odkud zamířil do vzdálenější šibenice. 

Ještě do konce první třetiny ale vyrovnal tahoun národního týmu Eduard Šalé, který si potáhl kotouč mezi kruhy a svižným zakončením propálil přihlížejícího Vinniho. Rozhodující branka přišla ve 27. minutě, kdy se bohužel prosadili Finové. 

Kasper Halttunen projel po levé straně naší obranou a přihrávkou k pravé tyčce našel hokejku bráněného Arttua Alasiurua, jenž i silou vůle dotlačil gumu do branky národního týmu. Emil Järventie o pár minut později mohl navyšovat stav duelu, ale zakončení mezi nohami mu nevyšlo. 

Související obsah

V závěru třetí třetiny pak hrál národní tým bez brankáře, Finové tuto výhodu nakonec využili a ve druhém vzájemném zápase na turnaji vyhráli. Medaile z Hlinka Gretzky Cupu 2022 se tak do České republiky nepodívá. Prázdnou klec trefil Jesse Kiiskinen.

Hlinka Gretzky Cup, souboj o bronz: 

Česko – Finsko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 20. Šalé (Petr, Štancl) – 16. Kiviharju (Nurmi, Kiiskinen), 27. Alasiurua (Halttunen, Järventie), 60. Kiiskinen (Uronen)

Reprezentace na posledním MS získala bronz, děkovala i kancelář premiéra:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události