Hokej

Česká osmnáctka opět bez medaile. Pořád nám chybí krůček, říká trenér Petr

Česká osmnáctka opět bez medaile. Pořád nám chybí krůček, říká trenér Petr
Čeští hokejisté do 18 let | Zdroj: Se souhlasem Martiny Kramerové

Čeští hokejisté do 18 let nezvládli utkání o bronz a z prestižního turnaje Hlinka Gretzky Cup si odváží čtvrté místo. "Mrzí to hodně," přiznal nejproduktivnější český hráč Eduard Šalé. Trenér Jakub Petr pak mluvil o pokoře.

Hokejová osmnáctka zpočátku působila na turnaji dominantně, když vyhrála tři zápasy v řadě a dostala se do semifinále. Nicméně poslední dvě utkání už nezvládla a končí na Hlinka Gretzky Cupu opět bez medaile. Naposledy si česká reprezentace odvezla medaili v roce 2017, kdy brala stříbro. 

"Buďme pokorní, hrajeme vyrovnané zápasy s týmy ze světové špičky, pořád nám tam chybí krůček k medaili. Vlastně kromě utkání s Německem šly všechny zápasy do těsných koncovek," prohlásil trenér Jakub Petr po prohraném utkání s Finskem o třetí místo. 

Související obsah

​"Utkání to bylo naprosto vyrovnané, ale Finové prostě dali o ten gól navíc. Plus samozřejmě jeden do prázdné brány. V závěru jsme měli šance, ale nepadlo to tam. Minule jsme byli asi šťastnější, tak teď to tam padlo zase jim," okomentoval český kouč porážku 1:3. 

Čeští hokejisté do 18 let prohráli souboj o bronz s Finskem i na jarním světovém šampionátu. "Mrzí to hodně. Když se podíváte na minulý turnaj, tak jsme s Finy také prohráli o bronz. Tehdy jsme tahali za kratší konec, teď to bylo vyrovnanější. Finové ale proměňovali šance a pak si to pohlídali," zavzpomínal Eduard Šalé, jenž byl na Hlinka Gretzky Cupu nejproduktivnějším českým hokejistou. 

Související obsah

​"Byl bych radši, kdybychom vyhráli medaili, protože tu dlouho nebyla. V lajně jsem měl Dominika Petra, který mi to tam nahrával, takže jsme byli spolu sehraní," prohlásil talentovaný útočník z Komety Brno, jenž na turnaji zaznamenal sedm bodů a v kanadském bodování turnaje skončil na pátém místě. 

"Obecně si myslím že jsme neodehráli špatný turnaj, tým ukázal sílu. Ale stále je co zlepšovat," dodal Šalé na závěr. 

Hlinka Grezky Cup v kanadském Red Deeru nakonec ovládli domácí hráči, kteří ve finále porazili Švédsko 4:1. 

Novým prezidentem Českého hokeje se stal Alois Hadamczik:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události