Haaland vtrhl do Premier League dvěma góly. United na úvod sezony prohráli

Erling Haaland Zdroj: Profimedia

Manchester United vstoupil do nové sezony nejhorším možným způsobem. V prvním kole na domácím hřišti prohrál s Brightonem 1:2 a Cristiano Ronaldo se na hřiště dostal až v 56. minutě. Jejich městský rival Manchester City naopak na úvod ročníku vyhrál na hřišti West Hamu 2:0, když oba góly vstřelila nová posila Erling Haaland.

Lepší začátek v nové soutěži si Erling Haaland mohl jen těžko přát. Otevřít skóre mohl už ve 21. minutě, ale jen těsně se nedostal do zakončení hlavou, když by byl před Fabianskim úplně sám. O patnáct minut později už to ale vyšlo. Ve vápně jej fauloval Areola a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. K němu se postavil sám postižený, který naprosto přesnou střelou k tyči otevřel skóre.

Blízko vyrovnání byli Hammers na začátku druhého poločasu. Po chybě hostující defenzivy se ke střele za vápnem Declan Rice, ale ve výhodné pozici branku vysoko přestřelil. O deset minut později zase zahrozil Benrahma, ale jeho vychytal Ederson.

Pojistku na výhru přidal svým druhým gólem v zápase Haaland. Kevin de Bruyne jej přesným pase vyslal za obranu a posila z Borussie Dortmund se přesně trefila k tyči. Stanovil tak skóre na konečných 2:0 pro Citizens.

Ronaldo začal pouze na lavičce

Pouze na lavičce začal zápas proti Brightonu hvězdný Cristiano Ronaldo, který tak sledoval, jak jeho spoluhráč Bruno Fernandes v 8. minutě z dobré pozice přestřelil branku soupeře. Obrana United ale dělala od začátku zápasu hodně chyb. Například po zaváhání Dalota se k míči dostal Trossard, který z úhlu trefil jen boční síť.

Nakonec to byli opravdu hosté, kteří otevřeli skóre. Ve 30. minutě přišel o míč McTominay a Brighton podnikl rychlý protiútok. Na jeho konci Trossard přihrával před branku, kde celou akci na zadní tyči zakončoval Pascal Gross do prázdné branky. O devět minut později to bylo pro svěřence Erika ten Haga ještě horší. De Gea vyrazil střelu Marche pouze k nohám Grosse, který tak vstřelil svoji druhou branku v utkání.

​Cristiano Ronaldo se na hřiště dostal až v 54. minutě, ale hned byl u nebezpečné akce domácích. Zaběhl si za obranu, kde přeložil míč do tutové šance Rashfordovi, toho však skvělým zákrokem vychytal Sánchez. Další velkou šanci na snížení náskoku soupeře si United vypracovali v 67. minutě. Christian Eriksen vystřelil z dálky k tyči a strážce svatyně hostí měl co dělat, aby míč konečky prstů vytlačil mimo tři tyče.

O minutu později se ale Rudým ďáblům konečně podařilo skórovat. Po závaru ve vápně si balon do vlastní sítě srazil útočník Brightonu Alexis Mac Allister a dal soupeři naději na bodový zisk. Ve zbytku zápasu se ale domácí už prosadit nedokázali, a tak si Brighton na začátku sezony připisuje cenný skalp.

Ve druhém odpoledním zápase ztratil Leicester dvoubrankový náskok na domácím hřišti proti Brentfordu. Cenný bod vystřelil hostům v 86. minutě Dasilva.

Nedělní výsledky 1. kola Premier League:

Leicester City –⁠ Brentford 2:2

Branky: 33. Castagne (Maddison), 46. Dewsbury-Hall (Vardy) – 62. Toney (Henry), 86. Dasilva

Manchester United –⁠ Brighton 1:2

Branky: 68. Mac Allister (vla.) – 30. Groß (Welbeck), 39. Groß (March)

West Ham –⁠ Manchester City 0:2

Branky: 36. Haaland (pen.), 65. Haaland (De Bruyne)