Schalke na úvod sezony s Králem v sestavě prohrálo. Lipsko nečekaně ztrácí

Do německé Bundesligy vstoupili i fotbalisté Lipska, kteří v loňské sezoně skončili na čtvrtém místě. Svěřenci trenéra Tedesca byli po celý zápas výrazně střelecky aktivnější, nakonec si však z duelu proti Stuttgartu odvážejí pouze bod za remízu 1:1. Na body nedosáhlo Královo Schalke, které i s českým reprezentantem v sestavě prohrálo na hřišti Kolína nad Rýnem.

Lipsko vstoupilo do zápasu aktivněji a hned v 8. minutě se prosadil kanonýr Nkunku, jenž bude mít v útoku možná brzy konkurenci. Spekuluje se totiž, že by se do týmu mohl vrátit útočník Timo Werner z Chelsea.

Po rychlé brance ale přišel útlum, naopak domácí Stuttgart se osmělil a začal být více nebezpečný. Silasova akce ještě úspěšná nebyla, ale střela Ahamady z hranice vápna už ano. Stuttgart tak srovnal na 1:1, a dokonce mohl jít ke konci poločasu do vedení. Krásná rána Mavropanose však skončila na tyči.

​Do druhého poločasu nastoupilo Lipsko ve výrazně svižnějším tempu. Vypovídaly o tom dvě obrovské šance, které však zlikvidoval skvěle chytající brankář Florian Müller. Stuttgart tak nakonec na domácím hřišti vyválčil bod za remízu 1:1.

Ve druhém nedělním utkání se přivítalo překvapení minulé sezony na svém hřišti nováčka Schalke. V základní sestavě hostů nastoupil záložník Alex Král a společně se svými spoluhráči se v 11. minutě radoval z první branky. Nadšení ale bylo předčasné, jelikož rozhodčí gól neuznal kvůli ofsajdu.

V 19. minutě poprvé vážně zahrozil Kolín nad Rýnem, ale Chabot na zadní tyči zakončil skluzem jen těsně vedle. Ke klíčovému momentu zápasu došlo ve 35. minutě, kdy Dominick Drexler šlápl zezadu na lýtko soupeře a rozhodčí po přezkoumání videa udělil hráči Schalke červenou kartu.

​Přesilovku dokázali domácí dokonale využít. Nejdříve se v 50. minutě trefil Luca Kylian, který ve skluzu zakončil po přihrávce Hectora. na 2:0 zvýšil o patnáct minut později Kainz, jehož gól ještě muselo posvětit video.

Schalke se sice podařilo snížit zásluhou Bultera, ale náskok dvou branek vrátil domácím Dejan Ljubičič a stanovil skóre na konečných 3:1, na čemž nic nezměnila ani trefená tyč v podání hráče Schalke na konci utkání.