Tenis

V Torontu hrát nebudeš! Bělorusce Azarenkové zamítli v Kanadě víza

Viktoria Azarenková
Zdroj: Profimedia

Prestižní turnaj v Torontu se bude muset obejít bez bývalé světové jedničky Bělorusky Viktorie Azarenkové, které v Kanadě zamítli víza. Dvojnásobná grandslamová vítězka o tom informovala na svých sociálních sítích.

"Chtěla bych vás informovat, že jsem byla vyřazena z turnaje v Torontu, protože má víza byla zamítnuta. Jsem z toho velmi zklamaná," uvedla 33letá tenistka, která na turnaji v Torontu v minulosti startovala čtyřikrát a nejdále došla v roce 2011 do semifinále. "Je opravdu smutné, že zmeškám jeden z mých oblíbených turnajů. Miluju hrát v Kanadě, jsou tu skvělí fanoušci a získala jsem zde mnoho přátel. Přeju všem na turnaji hodně štěstí," doplnila bývalá světová jednička, jejíž další zastávkou bude turnaj v Cincinnati. 

Nasazenou jedničkou turnaje bude Polka Iga Swiateková. Na turnaji se představí také několik Češek. Barboru Krejčíkovou a Karolínu Plíškovou svedl los proti sobě v prvním kole. Petra Kvitová se utká proti Američance Riskeové, Marie Bouzková postoupila z kvalifikace a na soupeřku si teprve počká a Terezu Martincovou finále kvalifikace teprve čeká. 

Azarenková na letošních turnajích došla nejdál na turnajích v Adelaide a Washingtonu, kde postoupila do čtvrtfinále. Představila se také na grandslamech v Australian Open, kde skončila na raketě Barbory Krejčíkové, a na pařížské antuce bylo pro ní konečné třetí kolo. Poslední turnajový titul oslavila na konci srpna roku 2020, kdy ovládla podnik v americkém Cincinnati. 

Související obsah

Viktorii Azarenkovou dokázala před nedávnem vyřadit česká naděje Linda Fruhvirtová:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události