Fotbal

Chyba sudího po drsném faulu nezůstala bez odezvy. Komise reagovala rychle

Chyba sudího po drsném faulu nezůstala bez odezvy. Komise reagovala rychle
Jindřich Trpišovský dostal za protesty od Dalibora Černého žlutou kartu Zdroj: Profimedia

Velké chyby se v utkání mezi Slavií a Zlínem dopustil mladý rozhodčí Dalibor Černý. Po surovém skluzu na Ewertona udělil Martinu Cedidlovi pouze žlutou kartu a následně ten samý kartónek ukázal za protesty i Jindřichu Trpišovskému. Jen pár minut po utkání na to zareagovala Komise rozhodčích FAČR. Nejedná se zdaleka o první vážnou chybu Černého v zápasech pražských "S".

Běžela 59. minuta. Martin Cedidla se snažil skluzem odebrat míč slávistickému hráči Ewertonovi, ale obranný zákrok mu nevyšel vůbec podle představ a bez jakékoliv šance hrát míč zajel do soupeře oběma nohama napřed. Rozhodčí Dalibor Černý celou situaci nechal přezkoumat na videu, ale na původním verdiktu v podobě žluté karty nic nezměnil. 

Hráči Slavie i trenér Trpišovský se mohli uvztekat, ale málo platné. Jediným výsledkem byla další žlutá karta pro kouče pražského týmu za protesty. Celá situace ale nezůstala bez povšimnutí od Komise rozhodčích FAČR. "Dle názoru KR FAČR měl být hráč Zlína Martin Cedidla vyloučen v utkání s SK Slavia Praha v 59. minutě za surovou hru. Chyba rozhodčích bude zohledněna v nominacích na další kola Fortuna ligy a Fotbalové národní ligy," stojí v prohlášení na sociálních sítích. 

Na celou situaci reagoval zklamaně i předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. "Deklarovaná priorita ochrany zdraví hráčů je v české lize ve skutečnosti jen prázdna fráze." Na tiskové konferenci se k tomu dále vyjádřil i Jindřich Trpišovský. "Pro hlavního mám pochopení, nemám pochopení pro toho, kdo seděl u videa," řekl kouč Slavie. "Nebylo to jen o zákroku na Ewertona. S rozhodčím jsem o tom komunikoval. Říkal jsem mu, že za mne je to červená karta. Před tím tam rozhodčí dobře nechal výhodu po zákroku na Ševčíka, ale nevrátil se k tomu. Říkal jsem mu, že teď dostali hráči signál, že jim to projde," popisoval novinářům. 

Související obsah

​Nejedná se o první vážnější přešlap mladého Dalibora Černého, který je jinak považován za naději na české rozhodcovské scéně. V minulé sezoně například chybně nevyloučil sparťanského kapitána Bořka Dočkala, který kopl do hlavy jabloneckého Davida Housku. Chybu rozhodčího následně potvrdila i Komise rozhodčích FAČR. "V 16. minutě měl rozhodčí vyloučit hostujícího hráče za surovou hru – kopnutí soupeře do hlavy. Tento zákrok ohrozil zdraví soupeře. Hrubé chyby se dopustil jak rozhodčí, tak VAR, který měl v tomto případě intervenovat."

Výrazné chyby se dopustil také v nadstavbovém zápase Sparty proti Plzni, kdy nesprávně udělil druhou žlutou kartu Ladislavu Krejčímu mladšímu. Komise rozhodčích následně trest sparťanského hráče anulovala, a tak mohl nastoupit do dalšího zápasu. "Nedošlo k porušení pravidel, byla to zjevná chyba rozhodčího," vysvětlil předseda komise Richard Baček.

Související obsah

Jaký trest Dalibor Černý dostane za chybu v zápase mezi Slavií a Zlínem, se dozvíme v následujících dnech.

Při Copa de Brasil byla napadena fotbalová rozhodčí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události