Fotbal

Hráč Dortmundu je obviněný z domácího násilí. Měl kopat těhotnou přítelkyni

Hráč Dortmundu je obviněný z domácího násilí. Měl kopat těhotnou přítelkyni
Nico Schulz Zdroj: Profimedia

Německý reprezentant a fotbalista Borussie Dortmund Nico Schulz čelí vážnému obvinění. Zkušený obránce měl napadnout svou nyní už bývalou přítelkyni. Tu v průběhu jejího těhotenství měl údajně kopat do břicha a chtěl ho ukončit. Sám Schulz tvrzení o domácím násilí popírá.

K útoku mělo dojít dva týdny předtím, než Schulzova bývalá přítelkyně Maria Pletzová porodila. Navíc se nemělo jednat o ojedinělý útok. K domácímu násilí mělo docházet už v průběhu roku 2020. Německé úřady už se celým případem zabývají a už také mělo dojít k prohlídce fotbalistova domu.

Německý deník Bild se navíc dostal ke snímkům obrazovky ze vzájemné konverzace bývalých partnerů. "Udeřil jsi mě, když jsem byla bezbranná ve svém vlastním bytě," psala Pletzová Schulzovi. Ta také zmiňovala kopy do břicha.

K celému případu už se vyjádřila i Borussia Dortmund. "Klub využil sobotní informace médií o obvinění z trestných činů týkajících se soukromého života Nica Schulze k okamžitému jednání s hráčem a jeho poradci." stojí v prohlášení slavného celku.

"Hráč obvinění z trestného činu popírá. Nico Schulz nás informoval, že se proti těmto obviněním bude bránit pomocí právníka a že se rovněž dovolává presumpce neviny," píše se dále.

Související obsah

"Obvinění, o kterých Borussia Dortmund až do zpráv v médiích nevěděla, jsou pro BVB mimořádně závažná a šokující. Borussia Dortmund je bere velmi vážně a distancuje se od jakékoliv formy násilí. Borussia Dortmund však není účastníkem řízení a nemá žádný přístup k vyšetřovacím spisům ani k trestním oznámením, která jsou podle všeho v řízení," je uvedeno v prohlášení.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o probíhající případ v počáteční fázi vyšetřování a skutková a právní situace je pro Borussii Dortmund velmi nejasná, nemůžeme v současné době učinit žádné spolehlivé a právně bezpečné rozhodnutí týkající se pracovněprávních a disciplinárních opatření. Borussia Dortmund se v tuto chvíli nebude k této záležitosti dále vyjadřovat," píše se v závěru.

​Schulz tak aktuálně neprožívá úplně ideální období. Navíc se mu nedaří ani fotbalově. Za reprezentaci hrál naposledy v roce 2020 a v loňské sezoně nastoupil pouze k devíti bundesligovým zápasům. Letos se nedostal do sestavy v žádném přípravném duelu, stejně tak si nezahrál ani v úvodním ligovém kole.

​Dortmund v úvodním kole porazil Leverkusen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události