Další sporty

Radost vystřídalo zklamání. Kvůli chybě byly vítězky štafety diskvalifikovány

Anglická štafeta na 4x400 metrů byla po strhujícím finiši, který musela rozhodnout až cílová fotografie, diskvalifikována. O vybojované zlato na letošních Hrách Commonwealthu v Birminghamu ji připravila chyba na předávce.

Překážková specialistka Jessie Knigtová předvedla strhující finiš, když se v cíli natáhla kupředu a jen o tisíciny sekundy porazila Kanaďanku Kyru Constantineovou. Štafeta ve složení Knightová, Victoria Ohuruoguová, Jodie Williamsová a Ama Pipiová, tak mohla po vzoru mužských protějšků slavit další zlato pro Anglii.

Jenže radost netrvala dlouho. Rozhodčí anglickou štafetu diskvalifikovali kvůli prohřešku Williamsové, která při druhé předávce vyšlápla ze své dráhy. Angličanky se po zhlédnutí záznamu proti rozhodnutí neodvolaly.

Jodie Williamsová při předávce vyšlápla z dráhy Zdroj: profimedia.cz

​Zlato po diskvalifikaci připadlo Kanaďankám, druhé skončily Jamajčanky a bronz připadl týmu Skotska. Hry Commonwealthu v pondělí skončily finálem v pozemním hokeji, squashi a badmintonu. Nejúspěšnější zemí je letos Austrálie, jejíž reprezentanti získali celkem 178 cenných kovů (67x zlato), Anglie je druhá s 176 medailemi (57x zlato).

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události