Hokej

Kapitán zůstává! Boston se dohodl s klíčovým hráčem sestavy

Kapitán zůstává! Boston se dohodl s klíčovým hráčem sestavy
Hokejista Patrice Bergeron | Zdroj: profimedia.cz

Boston se dohodl na nové smlouvě se svým kapitánem a jedním z nejdůležitějších hráčů posledních let. Velezkušený Patrice Bergeron prodloužil v celku z Massachusetts smlouvu na jeden rok a v Bruins přidá již devatenáctou sezonu v profesionálním hokeji.

Po sezoně obdržel Bergeron Frank J. Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v NHL a osamostatnil se na čele této ankety v celé historii (trofej získal celkem pětkrát). Nyní se dohodl na jednoleté smlouvě v organizaci, kde působí již od roku 2003, kdy byl do nejlepší ligy draftován. 

Vedení mužstva je v posledních měsících kritizováno za své kroky, které dělá. Nespokojený byl například i český útočník David Pastrňák, kterému v příštím roce končí smlouva. Generální manažer Don Sweeney údajně v minulosti nejednal hezky s Krejčím a Krugem.

Nyní přichází ale velká vzpruha pro fanoušky i hráče s velkým B na hrudi. Autor 982 bodů v NHL se dohodl na roční smlouvě, která mu vynese 2,5 milionu dolarů (60 milionů korun). V následujícím ročníku může vstoupit mezi legendy, do tisícovky v jednom dresu mu chybí osmnáct bodů. 

Související obsah

Rodák z kanadského L'Ancienne-Lorette je důležitým přídavkem do sestavy, protože i ve starším věku je opravdu produktivním borcem. Vždyť jen v posledním ročníku zaznamenal 72 bodů v celkem 80 zápasech.

Pro fanoušky Medvědů byl tento podpis prioritou číslo jedna, tou druhou je podpis českého centra Davida Krejčího, který měl údajně s Bostonem jednat. Rodák ze Šternberka strávil poslední ročník v Olomouci, v květnu pak pomohl národnímu týmu k bronzovým medailím na mistrovství světa.

Po vypadnutí z play-off se Bergeron se spoluhráči emotivně loučil: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události