Fotbal

Třetí poločas: Hložek a Schick jsou jako já a Rosický, míní Koller

V pondělní premiéře dalšího dílu Třetího poločasu promluvil bývalý reprezentant Jan Koller. Fotbalový expert Nova Sport zhodnotil první kolo německé Bundesligy a debut Adama Hložka v dresu Leverkusenu. V druhé části pořadu se připojil motocyklový jezdec Oliver König, který promluvil o svém zranění nohy a zhodnotil také úspěch svého kamaráda Filipa Salače v Moto2.

Premiéra Adama Hložka v dresu Leverkusenu:

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, kdy v první půlce byl lepší Dortmund a ve druhé, i za přispění Adama Hložka, byl lepší Leverkusen. Za mě se Adam na hřišti rozhodně neztratil. Na to, že to byl první zápas, a navíc na bouřlivém stadionu v Dortmundu, tak byla jeho premiéra uspokojující," řekl na úvod Koller. Dortmund zvítězil 1:0. 

A jak vidí expert Nova Sport na německou ligu budoucnost Hložka v novém týmu? "Klub věří v jeho kvality. Ještě potřebuje čas na adaptaci a Bundesliga je psychicky extrémně náročná soutěž. Když bude dostávat příležitosti zapadnout do týmu, tak pak bude pro Leverkusen hodně důležitý hráč, třeba jako je Patrick Schick."

Právě ostřílený kanonýr Schick může krajanovi s adaptací výrazně pomoci. "Je to pro něj velká výhoda. Nepochybuji, že mu Patrik hodně pomáhá v začátcích. Nevím, jak je na tom Adam s němčinou, takže mu určitě pomáhá, aby se v klubu zadaptoval. Také si mohou pomoci na hřišti, oba jsou ofenzivní hráči – srovnal bych to s mojí spoluprací s Tomášem Rosickým."

Související obsah

König o kamarádství s Filipem Salačem:

​Salač o víkendu na Velké ceně Velké Británie zajel osobní maximum v Moto2. Po ne příliš vydařené kvalifikaci, kdy startoval ze 17. místa, dojel v hlavním závodě devátý. Jeho výkon bedlivě sledoval kamarád a jezdec světového šampionátu superbiků Oliver König: "Závod se mu krásně povedl. Postupně se prokousával a bylo z toho krásná top desítka."

Salač tak vylepšil desáté místo z Nizozemska. König ale věří, že může mířit ještě výše. "Já si myslím, že určitě. Musíme myslet na to, že on je nováček a každým závodem se učí víc a víc. Já už před sezonou říkal, že má na to dojíždět v top pětce. Když ještě víc pochopí novou motorku, tak si myslím, že nám na konci sezony ještě vytře zrak."

Související obsah

​Zatím nejlepší výsledek sezony má za sebou i König. V Mostě v nejprestižnější kategorii superbiků dojel 16. "Těžko se hodnotí sám sebe. Z mého pohledu sobota nebyla špatná. Nebylo tam moc výpadků a můžu říct, že jsem si to místo vybojoval. V neděli jsem to zopakoval, kdy z toho umístění už takovou radost nemám. Tam už výpadků bylo víc a nezopakoval jsem takový závod jako v sobotu. To kdyby se podařilo, tak bych si dojel pro první body," zhodnotil závod König, který nedělní štaci jel se zlomeninou v nártu. Na první body mu chyběly dvě sekundy.

"Na jednu stranu jsem byl rád, že jsme to vůbec dal. Po závodě se ukázalo, že je to zlomené, a v pondělí už jsem na to nemohl došlápnout. Na druhou stranu ty dvě vteřiny zamrzely. Ale je to motivace pro příště," říká mladý talent. Ačkoli zatím neví, jak dlouho se bude fraktura hojit, věří, že zranění mu díky následující letní pauze zbytek sezony výrazně nezkomplikuje. 

Související obsah

König také promluvil o kamarádství s Filipem Salačem. Dva přední čeští jezdci jsou si navzájem obrovskou oporou a navzájem se podporují. A není divu, že motorky jsou hlavním tématem jejich hovorů. "Je to něco, co nás spojuje. Bez toho bychom se ani neznali. Je to 50 na 50, no možná tak 80 na 20 jsou motorky. Bavíme se o tréninku, že bychom šli jezdit. Zbytek jsou takové osobní věci, třeba se bavíme o holkách."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události