Start betonové sezony Kvitové nevyšel. V Torontu prohrála už v prvním kole

Česká tenistka Petra Kvitová betonovou část sezony nezačala nejlépe. Na turnaji v kanadském Torontu prohrála už v prvním kole, když Alison Riskeové podlehla po necelých dvou hodinách 2:6, 6:4 a 3:6. Potvrdilo se tak, že se jí proti Američance dlouhodobě nedaří, když s ní padla potřetí v řadě. Na turnaji v Torontu tak zůstávají už pouze dvě Češky, Karolína Plíšková a Tereza Martincová.

Do utkání vstoupila lépe Riskeová, která ve třetím gamu vzala Kvitové podání a šla do vedení s brejkem, který se jí následně podařilo potvrdit. To se Američance povedlo vzápětí ještě jednou a první set vyhrála přesvědčivě 6:2. Lépe vstoupila 35. hráčka světa i do sady druhé, když ihned připravila českou tenistku o servis.

Kvitové se ale podařilo zápas zdramatizovat. Průběh druhého setu otočila na svou stranu, a když za stavu 5:4 vzala soupeřce potřetí za sebou podání, musel o vítězce zápasu rozhodnout třetí set. V něm si obě hráčky držely podání až do stavu 2:2. Následující hra se ale dvojnásobné grandslamové šampionce vůbec nepovedla, když svůj servis ztratila ku patnácti. V závěru setu pak přišla o podání ještě jednou, což vykrystalizovalo v konečnou porážku 2:6, 6:4 a 3:6.

​Bohužel se potvrdilo, že se Kvitové v Torontu nedaří podle představ. Startovala zde během kariéry šestkrát a nejdále došla do čtvrtfinále. Dále vypadla dvakrát ve druhém kole, jednou v osmifinále a v roce 2009 ani neprošla kvalifikací. Letos tak zaznamenala v kanadském městě druhý nejhorší výsledek.