Tenis

Blíží se konec velké tenisové královny. Chce druhé dítě, sport je na druhé koleji

Blíží se konec velké tenisové královny. Chce druhé dítě, sport je na druhé koleji
Serena Williamsová na tiskové konferenci Zdroj: Profimedia

Legendární Serena Williamsová vyhrála tenisový zápas ve dvouhře po dlouhých 430 dnech, když v prvním kole v Torontu porazila Španělku Nuriu Párrizasovou Díazovou 6:3 a 6:4. Přesto na tiskové konferenci mluvila o konci kariéry, který pro ni bude znamenat svobodu. Zároveň ale přiznala, že ji hraní tenisu stále baví.

V letošní sezoně nastoupila Serena Williamsová teprve ke svému druhému zápasu ve dvouhře. Zahajovací utkání v Torontu se jí povedlo výrazně lépe než to ve Wimbledonu, kde nestačila na Francouzku Tanovou. Přesto před novináři mluvila v jinotajích o blížícím se konci kariéry. "Myslím, že se blížím ke světlu na konci tunelu," řekla 23násobná grandslamová vítězka tajemně. Když se jí reportéři zeptali, co je pro ni to světlo, odpověděla už o něco jasněji: "Svoboda."

Ve čtyřiceti letech už si taková prohlášení může dovolit i po výhře. Po loňském Wimbledonu měla vynucenou roční pauzu kvůli zranění, a když se vrátila na kurty, padla hned v prvním kole na svém oblíbeném travnatém grandslamu. Tenisovému světu už ale nemá vůbec co dokazovat. Vyhrála rekordní počet grandslamových turnajů, 319 týdnů byla světovou jedničkou a celkově vyhrála 855 zápasů. Přesto stále přesvědčivě tvrdí. "Miluji hraní, je to úžasné."

O konci kariéry nedávno rozsáhle promluvila také v časopise Vogue, kde přiznala, že chce trávit více času se svou pětiletou dcerou Olympií a manželem Alexisem Ohavianem, se kterým se snaží mít druhé dítě. "Chtěla bych říct, že se v mém životě zaměřuju na jiné věci, které jsou pro mě důležité," řekla čtyřicetiletá sportovkyně. "Je to ta nejtěžší věc, jakou jsem si kdy dokázala představit. Nechci, aby to skončilo, ale zároveň jsem připravená, co bude dál," doplnila. 

Okamžitý konec kariéry ještě ale není na pořadu dnes. Úspěšná tenistka by ještě ráda nastoupila na turnajích v Cincinnati a na US Open. "Nevím, jestli budu připravená v New Yorku vyhrát, ale jdu to zkusit. Bude to zábavné," svěřila se dále v rozhovoru. Přesný konec kariéry ale upřesnit nechce. "Nehledám nějakou slavnostní poslední chvíli na kurtu. Jsem hrozná na loučení, nejhorší na světě. Ale vězte, že jsem za vás vděčnější, než mohu slovy vyjádřit. Přivedli jste mě k tolika vítězstvím a tolika trofejím," vzkázala fanouškům.  

Související obsah

​Nyní je zpátky na svém oblíbeném turnaji, který v minulosti dokázala ze sedmi účastí hned třikrát vyhrát a v dalších třech startech došla minimálně do semifinále. "Je skvělé být zpátky v Torontu. Nevěděla jsem, jestli tady budu moci ještě někdy hrát. Je to jedna z mých oblíbených zastávek na turné," svěřila se novinářům. Výkon proti 57. hráčce světa nebyl úplně ideální, často musela hrát dlouhé výměny, což není styl hry, který by jí vyhovoval a bojovný výkon soupeřky jí dělal problémy. 

Ve druhém kole se může Williamsová utkat s českou tenistkou Terezou Martincovou. Tu ale nečeká na úvod vůbec snadný úkol, když musí porazit olympijskou vítězku Belindu Benčičovou. 

Takto Serena Williamsová v minulosti zářila při karaoke:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události