Další sporty

Ondra se v Mnichově porve o tři medaile. Být to o týden dřív, asi bych nejel, říká

Už ve čtvrtek začíná v Mnichově mistrovství Evropy ve sportovním lezení. Velkou českou nadějí na zisk cenných kovů je Adam Ondra, který bude soutěžit v lezení na obtížnost, boulderingu i dvojkombinaci, která bude prvním ostrým testem před olympijskou premiérou. Český závodník sice v nedávné době prodělal covid, ale už se cítí plně připraven rozšířit sbírku medailí.

"Do Mnichova se těším i proto, že to je město lezení zaslíbené. Je to do Alp, co by kamenem dohodil. Je tam spoustu lezců a lezeckých fanoušků. V minulosti se tam konaly i světové poháry v boulderingu. Na to mám skvělé vzpomínky. Atmosféra tam byla přímo magická," prozradil Ondra, který na loňských olympijských hrách v Tokiu skončil na šestém místě. 

Chuť si bude chtít spravit v Mnichově, kde patří mezi největší kandidáty na zlatou medaili. "Mistrovství Evropy je pro mě hřeb závodní sezony. Jedná se o sudý rok, takže neprobíhá mistrovství světa. Na evropských šampionátech jsem měl v minulosti spíše smůlu, že jsem končil pod vysněným zlatem často na druhém místě, což jsem v roce 2019 prolomil," připomněl zlatou medaili z Edinburghu, kde zvítězil v lezení na obtížnost. 

Související obsah

​Předzávodní přípravu ale Ondrovi zkomplikovalo onemocnění covidem-19, kvůli kterému musel vynechat světový pohár v Brianconu. "Naštěstí jsem onemocněl těsně po světovém poháru v Chamonix, kde se mi podařilo zvítězit. Společně s rodinou jsem si protrpěl covidem, a ačkoliv forma ještě dlouho po covidu nepřicházela, v posledních dnech se cítím poměrně dobře. Kdyby se mistrovství Evropy konalo o týden dříve, možná bych se rozhodl se ze zdravotních důvodů neúčastnit, ale pevně věřím, že jsem měl dostatečný čas se vrátit do formy," říká Ondra.

Mistrovství Evropy v Mnichově také bude prvním ostrým testem dvojkombinace, který bude zahrnovat lezení na obtížnost a bouldering, v čemž se bude soutěžit také na příštích olympijských hrách v Paříži. "Těším se na to i proto, že se otestují nová pravidla a nový způsob, jak se tyto dvě disciplíny budou sčítat, což bude radikálně dost jiné oproti trojkombinaci v Tokiu. Ten formát je poměrně složitý," popisuje český lezec. 

Související obsah

​V Mnichově bude soutěžit ve třech disciplínách, v lezení na obtížnost, boulderingu a zmíněné dvojkombinaci. Ondrovy šance na zisk cenného kovu jsou tak poměrně velké. "Z mistrovství Evropy mám zatím jenom jednu zlatou medaili, konkrétně z Edinburghu 2019. Je to velká motivace, abych počet zlatých medailí rozšířil. Dám do toho všechno," slibuje český závodník. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události