Motorsport

Nevzdám se, stále chci osmý titul, říká Hamilton. Řízení mimo okruh ho stresuje

Nevzdám se, stále chci osmý titul, říká Hamilton. Řízení mimo okruh ho stresuje
Lewis Hamilton a Max Verstappen (v pozadí) Zdroj: profimedia.cz

Sedminásobný mistr světa Formule 1 Lewis Hamilton přiznal, že byl po loňském kontroverzním konci sezony blízko rozlučce s kariérou. Kritický moment ale přečkal, oklepal se z nejhoršího a už přemýšlí, jak se zase vrátit na trůn v nejprestižnějším motoristickém sportu. V rozhovoru pro Vanity Fair také přiznal, že jen velmi nerad řídí auto v běžném provozu.

Konec minulé sezony byl pro Hamiltona jako z nejhoršího snu. V Abú Dhabí si jel pro suverénní vítězství, ale kvůli vyslanému safety caru dostal Max Verstappen možnost jej dohnat a v posledním kole předvedl úspěšný předjížděcí manévr. "Nevím, jestli opravdu dokážu vyjádřit pocit, který jsem měl. Vzpomínám si, že jsem jen nevěřícně seděl a uvědomoval si, že si musím rozepnout pásy a vylézt ven. Ale neměl jsem na to sílu. Byl to jeden z nejtěžších okamžiků, který jsem za hodně dlouhou dobu zažil," vzpomíná Hamilton. 

Po závodě, ve kterém ztratil možnost získat rekordní osmý mistrovský titul, se mu honily hlavou různé myšlenky. "Určitě jsem zvažoval, jestli chci pokračovat," řekl Hamilton, který má s Mercedesem platnou smlouvu do konce příštího roku. Své rozhodnutí ale přehodnotil a nyní už je plný odhodlání, aby se osamostatnil v historických tabulkách, byť v letošní sezoně jsou šance už hodně malé, protože mu patří šesté místo a na vedoucího Maxe Verstappena ztrácí propastných 112 bodů.

Související obsah

​"Přemýšlím o tom, jak mohu toto auto vylepšit a jaké kroky musíme podniknout, abychom opět vítězili. Musíme vytvořit plán, jak vyhrát další světový šampionát, ale k tomu je třeba, abychom byli sladěni," je si vědom sedminásobný mistr světa. 

I přesto, že Hamilton je jedním z nejlepších řidičů všech dob, ježdění v běžném provozu není nic pro něj. "Připadá mi to stresující. Na normálních silnicích se může stát cokoliv. Zrovna tahle cesta je šílená, tolik se toho tady děje," říkal Hamilton v rozhovoru, který probíhal zrovna v době, kdy řídil svůj Mercedes Smart v ulicích francouzského Nice.

Hamilton si po trpkém finále F1 zlepšil náladu, stal se rytířem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události