Další sporty

Silák hodil kladivo mimo výseč a zasáhl kolemjdoucího, ten zemřel

Silák hodil kladivo mimo výseč a zasáhl kolemjdoucího, ten zemřel
Hod kladivem na Highland Games, ilustrační fotka Zdroj: Profimedia.cz

Opravdu smutná událost se stala na Highland Games (Skotské hry), které především testují sílu sportovců. Během této akce v Nizozemsku došlo k nešťastné smrti. Jeden ze siláků přehodil kladivo přes plot a trefil pětašedesátiletého kolemjdoucího. Ten nakonec zraněním podlehl.

Highland Games jsou oslavou skotské kultury, kde se účastníci oblékají do kiltů a za zvuků dud soutěží v silových disciplínách. Jednou takovou je i hod kladivem, která se však v liší od známější disciplíny na atletických akcích. 

22 kilogramů vážící sportovní náčiní se na hrách v Nizozemsku dostalo mimo vyznačené území a zasáhlo pětašedesátiletého muže, který nebyl divákem Highland Games. Kladivo jej zasáhlo do hlavy, když se kochal přilehlým hradem Geldrop. 

Související obsah

"Viděli jsme, jak kulaté náčiní přeletělo živý plot, poté jsme už slyšeli jen velmi hlasitý křik ženy," uvedl jeden ze svědků. Brzy dorazila záchranná služba, ale zachránit život neznámému muži se již nepovedlo. Sportovní akce byla následně zrušena.

Všichni závodníci jsou ze smrti rozrušeni a je jim poskytována profesionální pomoc. "Sám jsem s ním nemluvil, ale je na tom psychicky špatně, tohle se mu nikdy nemělo stát," řekl směrem k muži, jenž kladivo hodil, organizátor akce Adri Geerts.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události