Další sporty

Parťák vítěze Tour de France měl nehodu. Po srážce s autem má po sezoně

Parťák vítěze Tour de France měl nehodu. Po srážce s autem má po sezoně
Cílová fotografie Tour de France 2022. Na fotce jezdci týmu Jumbo-Visma, ve žlutém trikotu vítěz Jonas Vingegaard, první zleva Tiesj Bennot Zdroj: profimedia.cz

Belgický cyklista Tiesj Bennot se při pondělním tréninku v Itálii srazil s automobilem a utrpěl frakturu krčního obratle. Člen týmu Jumbo-Visma tak přijde o zbytek sezony.

Jeden ze čtveřice mužů, kteří v červenci pomohli týmovému kolegovi Jonasovi Vingegaardovi k zisku prvního titulu na Tour de France, se v italském Livignu připravoval na zářijové mistrovství světa v Austrálii. Během 220 km dlouhé vyjížďky se při sjezdu srazil s automobilem, jehož řidič cyklistu na silnici přehlédl, jak informuje belgický deník.

Bennot byl s četnými zraněními převezen do nemocnice, druhý den se fanouškům přihlásil skrze sociální sítě. V krátkém příspěvku ubezpečil, že není v ohrožení života.

https://www.instagram.com/p/ChCCMLyDANU/

"Na začátek chci všem říct, že se mi daří dobře. Včera jsem byl součástí autonehody v italských Alpách. Teď jsme v nemocnici. Navzdory závažnosti situace – vyšetření ukázaly, že jsem utrpěl malou frakturu krčního obratle. Nikdy jsem nebyl v ohrožení života a jsem stabilizovaný," oznámil Bennot. Dále poděkoval všem za podporu a oznámil, že v následujících týdnech se hodlá maximálně soustředit na uzdravení.

Související obsah

​Nedávno po ošklivé nehodě v dráhové cyklistice skončil v nemocnici olympijský vítěz Walls:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události