Hokej

Skvělé, že jsme vyhráli, ale očekávám vyspělejší výkon, hodnotil Rulík

Úvodní duel mistrovství světa česká juniorská reprezentace proti Slovensku zvládla, ale bylo to náročnější, než se očekávalo. Hlavní trenér Radim Rulík měl hlavně připomínky k nezvládnutému konci utkání, kdy jeho výběr zbytečně promarnil dvoubrankový náskok. Nelíbilo se mu také, že se mladí čeští hokejisté nechali od soupeře snadno vyprovokovat a nemysleli na týmový prospěch.

"Je krásné, že jsme vyhráli. Ale pro mě je na tom vítězství taková kaňka. Závěr se vůbec nepovedl, to si představujeme s kolegy úplně jinak," řekl Rulík novinářům po konečné výhře 5:4 nad Slovenskem, kterému chybí největší hvězdy v čele se Šimonem Nemcem a Jurajem Slafkovským, kteří zazářili na letošním draftu NHL. 

Utkání nezačalo pro Čechy vůbec dobře. Už v šesté minutě prohrávali 0:2, což byl ale výsledek, který neodpovídal dění na ledě. "Bruslení a systém nebyly vůbec špatné," říká Rulík. Co to bylo platné, když stejný stav svítil na výsledkové tabuli i po první třetině, ve které jeho svěřenci soupeře přestříleli 16:6. Podle Rulíka ale nebyl důvod k panice. "Hlavně, že jsme už nedostali další branku, takže to bylo stále 0:2 a výsledek byl hratelný," řekl český trenér. 

Související obsah

V kabině se mu podařilo české mladíky dostatečně uklidnit, za což se odměnili otočkou ve skóre. "Od druhé třetiny jsme změnili hru: Začali jsme být daleko více aktivnější a přestali hrát obranu středního pásma a šli rovnou po nich. Nepotřebovali jsme bránit, potřebovali jsme rychle vstřelit kontaktní gól," vysvětluje hlavní kouč reprezentační dvacítky, který litoval, že se nepodařilo ve druhé části vstřelit ještě více gólů. "Mohli jsme dát i více branek, byly tam situace, kdy jsme mohli více odskočit."

57letý trenér si pochvaloval i velkou část třetí třetiny. "Ve třetí třetině to nebylo vůbec špatné za stavu 4:2. Dali jsme čtvrtý gól, což jsme chtěli, aby to nebylo v závěru na nervy." Ale i přesto nervy přišly. Vše začalo zbytečným vyloučením Aleše Čecha, které odstartovalo slovenské znovuzrození. "Nesmí se stát to, co se stalo. Na hráče jsme apelovali, ale tak to v této kategorii bývá. Úplně zbytečný útočný faul v brankovišti, který vůbec nemusel být. V tu chvíli jsme hráli na vlastní ego a vůbec jsme nemysleli ve prospěch týmu, což se nám hned vymstilo. Jako bychom se zbláznili, byly tam věci, které hokej trestá. A taky se tak stalo," zlobil se Rulík. 

Související obsah

I přes vyrovnání těsně před koncem se čeští hokejisté radovali z vítězství ještě v základní hrací době. "Můžeme být šťastní, že jsme si i za stavu 4:4 šli za vítězstvím. Gabo Szturc to tam pak po individuální akci krásně pověsil a tím udělal pro mužstvo nejvíc, co mohl. Uhráli jsme tak nakonec tři body, za což jsme šťastní. Ale musíme se poučit. Byl bych rád, kdybychom se prezentovali vyspělejším a taktičtějším hokejem," apeluje na své svěřence zkušený kouč. 

Čeští reprezentanti David Jiříček a Jiří Kulich byli letos vybráni v prvním kole draftu NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události