Další sporty

Kontroverzní golfová série má mít další velké jméno. Světová dvojka to ale popírá

Kontroverzní golfová série má mít další velké jméno. Světová dvojka to ale popírá
Golfista Cameron Smith Zdroj: profimedia.cz

Aktuální vítěz Open Championship a světová dvojka Cameron Smith má být dalším golfistou, jenž by měl zamířit do kontroverzní série LIV. 28letý hráč však informace o přestupu prozatím popírá.

Cameron Smith dokázal v červenci vyhrát svůj první major turnaj v kariéře a usídlil se na druhém místě golfového žebříčku PGA Tour. Nicméně v médiích se hojně spekuluje nad tím, že australský hráč bude další velkou postavou, která zamíří do konkurenční golfové série LIV. 

Podle britského listu The Telegraph by měl Smith za přestup dostat 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun). Stejný deník pak také hovoří o tom, že by měl 28letý golfista startovat příští měsíc na LIV turnaji v Bostonu. 

Informaci o přestupu svého krajana pak potvrdil i golfista Cameron Percy, jenž zároveň dodal, že ho má následovat i další Australan Marc Leishman. 

Související obsah

Sám Cameron Smith ale zprávu o svém přestupu prozatím nepotvrdil. "Pokud potřebujete něco říct ohledně PGA Tour nebo LIV, bude to od Camerona Smithe, ne od Camerona Percyho," prohlásila světová dvojka, která se má ve čtvrtek představit na turnaji FedEx St. Jude Championship.

"Jsem tady, abych hrál play-off FedEx Cupu. Zaměřoval jsem se na to poslední týden a půl, proto jsem tady," dodal aktuální vítěz Open Championship. 

Pokud by Smith skutečně přestoupil, stal se by další hvězdou, jež dá přednost konkurenčnímu golfovému okruhu LIV. Série, která je financována Saúdskou Arábií, už do svých řad získala i bývalou světovou jedničku Dustina Johnsona nebo člena Síně slávy Phila Mickelsona.

Související obsah

Naopak legendární Tiger Woods dal sérii LIV košem a údajně odmítl až neuvěřitelných 19 miliard korun. "Otočili se zády k někomu, kdo jim pomohl dostat se tam, kde jsou," opřel se slavný golfista do svých kolegů, kteří odešli z PGA Tour a dali přednost novému okruhu LIV, jenž nabízí kromě větších peněz také volnější kalendář. 

Tiger Woods se objevil i na nedávném Open Championship, kde ale neprošel cutem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události