Hokej

O návratu jsem se bavil s Pastou. Teď musím vyřešit nové bydlení, říká Krejčí

Šuškalo se o tom, čekalo se to a taky se tak stalo. Bronzový medailista z květnového mistrovství světa David Krejčí se po roce vrací do NHL a znovu obleče dres klubu svého srdce – Bostonu Bruins, kde podepsal roční kontrakt. Český hokejový útočník si tak v jednom týmu zahraje s Davidem Pastrňákem a nově jeho parťákem bude i další Čech Pavel Zacha. Krejčí však nepřemýšlí jen o tom, s kým bude hrát ve formaci, ale řeší také bydlení.

Minulý ročník strávil Krejčí v Olomouci, kde suverénně dominoval. Vydařil se mu i šampionát ve Finsku, kde s českým týmem vybojoval bronzové medaile. Stále hlasitěji se tak mluvilo o tom, že se vrátí do NHL. "Po mistrovství světa jsem si dal pár týdnů volno. Vyčistil jsem si hlavu, abych pak měl rozhodování jednodušší, což se potvrdilo. Po měsíci jsme se o tom začali bavit s rodinou, hodně jsem o tom mluvil s Pastou a Bergeronem. Na NHL se strašně moc těším," řekl český centr pro TN.cz.

Rodák ze Šternberka byl ale horkým zbožím a v zámoří se o něj zajímaly i další celky. "Plán B jsem měl, ale toužil jsem jít za každou cenu do Bostonu, nechtěl jsem končit kariéru. Byl jsem ale přesvědčený, že můj agent Jirka Hamal a Franta Tausch dají něco dohromady v Bruins a nakonec se to podařilo. Kdyby Boston nevyšel, musel bych řešit něco jiného. Pokud bych se vracel do Evropy, zvolil bych Olomouc, což je jediný tým, kam bych šel," prohlásil Krejčí. Že by se tak příští rok vrátil zpět do extraligy?  "Uvidíme, co se stane po sezoně. Jak jsem starší, beru to rok po roce. Teď to moc nechci řešit," doplnil.

Související obsah

V Bostonu se rýsuje početná česká kolonie. Kromě Krejčího v týmu působí David Pastrňák, Tomáš Nosek, Jakub Zbořil, nově Pavel Zacha a na farmě hraje už tři roky Jakub Lauko. "Moc se těším, až si zahraji s Pastou v NHL. Bude tam i Pavel Zacha, což je super. Znám jej, hrozně těžko se proti němu hrálo. Mám proto radost, že budeme na stejné straně. Nevím, jaký plán má kouč, jestli budeme nastupovat spolu, ale to teď není podstatné," přemítal Krejčí.

V minulém extraligovém ročníku si připsal 46 bodů v 51 zápasech, NHL ale bude daleko tvrdší oříšek. "Nepřipravuji se jinak než v minulé sezoně, chci být vždy nachystaný na 100 %, ať už je to extraliga, nebo NHL. Snažím se být v té nejlepší kondici, takhle to mám nastavené. Každý rok však musím některé věci obměnit, protože hokej se pořád mění. Hra je hodně o rychlosti, takže na ní pracuji každé léto," přiznal vítěz Stanley Cupu z roku 2011.

Související obsah

Hokejové starosti už má Krejčí vyřešené, teď má v hlavě ty rodinné. Po odchodu z Bruins prodal v Bostonu svůj luxusní být za více než 90 milionů korun, a tak teď potřebuje najít jiné bydlení. "S rodinou řešíme, jestli pojedou se mnou, protože děti začnou v Americe chodit do školy. Nevím, jestli je budu tahat z Jižní Karolíny do Bostonu, ale teď se o tom bavíme. Podle toho budeme řešit, jaký byt si najdeme. Jestli něco většího, nebo nějaký menší," krčil rameny Krejčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události