MMA

Životní zápas Jindrové se blíží. Chvaty si otestovala na moderátorech Novy

Českou MMA zápasnici Martinu Jindrovou čeká už 20. srpna semifinálový zápas Professional Fighter League (PFL) proti dosud neporažené Američance Kayle Harrisonové. Ještě předtím přijala společně se svým trenérem Petrem Ondrušem pozvánku do Snídaně s Novou, kde o svém životním zápase promluvila. Na závěr si také na moderátorech pořadu vyzkoušela nějaké chvaty, kdy si Ondřeje Havla položila na rameno jakoby nic.

"Myslím si, že každý sport je i pro ženský a někdy dokážou udělat lepší zápas než chlapi. Každá ženská může dělat MMA," řekla na úvod rozhovoru sympatická česká bojovnice, která má ve světě MMA za sebou osm zápasů, z čehož šest zvládla vítězně. A jak se vlastně k tomuto sportu dostala? "Začínala jsem, když mi bylo sedm let. Nejdřív jsem dělala karate a postupně jsem zkoušela tvrdší sporty jako kickbox, klasický box, thajský box a nakonec jsem zakotvila v MMA," vysvětluje rodačka z Obory na Plzeňsku. 

Nyní má ale před sebou největší výzvu. V PFL se jí velmi daří, když úspěšně zvládla všechny tři zápasy. "Nejdříve jsem si musela smlouvu vybojovat. To se mi podařilo v prvním zápase proti Portugalce (Jacqueline Cavalcantiová – pozn. red.), kde jsem vyhrála po třech kolech na body. To bylo hodně těžké, bylo nás tam osm a vybrali nakonec jenom jednu, která podepsala smlouvu s PFL. Vybrali mě, takže super, obrovský úspěch pro Českou republiku. Pak jsem měla před sebou dva zápasy, první s Vanessou Melovou a druhý s Kazachstánkou (Zamzagul Fajzallanovová, pozn. red.), kterou jsem vyřídila ještě rychleji. Důležité je, že jsem se nezranila a dostala se do semifinále o milion dolarů," vypráví Jindrová.

Související obsah

​V něm se utká s Američankou Kayle Harrisonovou, která dosud v MMA ještě neprohrála, když si připsala 14 výher, z toho 13 v PFL. O Jindrové v nedávné době řekla následující. "Je to roztomilá postojářka na začátku kariéry. Tak trochu prožívá příběh o Popelce, ale pohádka skončila," rýpla si do české zápasnice.

Jindrová jde ale do zápasu v klidu. "Myslím, že nemusím být vůbec nervózní, protože jsem v tomto zápase trochu outsider. Ona je dvojnásobná olympijská medailistka v judu, dvojnásobná šampionka v PFL, doteď ještě neprohrála, takže si může takhle otevírat hubu," směje se. "Všechno jednou končí. Každý je porazitelný. Ona je určitě pod tlakem, protože každý očekává, že vyhraje, takže já toho využiju a vyhraju," tvrdí česká bojovnice sebevědomě. 

Související obsah

​Hostem Snídaně s Novou byl také trenér Jindrové Petr Ondruš, podle kterého je nejdůležitější mentální připravenost. "Hlava je 95 % úspěchu. Je důležité, aby byla výborně nastavená v hlavě. Martina je fighter, je skvělá v tom, že v zápase udělá 110 % toho, co dělá na tréninku. Má to nastavené skvěle. Snažíme se jí ještě podporovat, že má natrénováno, zdůrazňujeme chyby soupeřky. Martina se zoceluje a má tak silnou hlavu, že může udělat pořádnou díru ve světě," věří své svěřenkyni Ondruš. Na celý rozhovor včetně chvatů, které si Jindrová vyzkoušela na moderátorech Johanu Mádrovi a Ondřeji Havlovi, se můžete podívat na videu, jež najdete pod titulkem tohoto článku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události