Fotbal

Je to doják, tvrdí tvůrci filmu o Kollerovi. Na slavnostní premiéru dorazil i Jágr

Dokument o fotbalistovi Janu Kollerovi vstupuje do kin. Ještě ve středu proběhla v Praze také slavnostní premiéra, které se zúčastnili jak bývalí spoluhráči a trenéři, tak i Jaromír Jágr. Sám hlavní protagonista filmu byl spolu s režisérem Petrem Větrovským i hostem pořadu Snídaně s Novou.

Dokument o Janu Kollerovi vstupuje od čtvrtka do kin a tvůrci filmu především lákají na emoce, které film nabízí. "Je to doják, brečeli jsme ve střižně, brečel i Honza u každé kapitoly, a i při slavnostní premiéře také malinko pofrkával," smál se ve Snídani s Novou režisér snímku Petr Větrovský, který je s výsledkem spokojený.

"Za náš tým, jsme udělali vše, co jsme mohli. Objeli jsme osm zemí, investovali miliony korun, aby to nebyl laciný dokument, ale dokument, který si Honza Koller zaslouží," dodává autor filmu. Sám Větrovský s nápadem celovečerního dokumentu také vysokého útočníka původně oslovil. 

Podívejte se na celý rozhovor s Janem Kollerem a Petrem Větrovským ve Snídani s Novou:

​"Dříve to určitě sen nebyl, ty sny byly jiné. Ale po konci kariéry mi hodně lidí říkalo, že ten můj příběh je opravdu zajímavý a stál by za natočení, ale nikdo se k tomu neměl. Pak se ale objevil Petr Větrovský, který mě oslovil, probrali jsme to, a nakonec se mi to zalíbilo. Takže dneska toho určitě nelituju," vysvětluje Jan Koller. 

Související obsah

​​Při slavností premiéře, která proběhla v pražském Slovanském domě, byli přítomni i trenéři, kteří nejlepšího reprezentačního střelce historie provázeli kariérou. "Moc pěkný, krásný příběh. Byly tam věci, které mě provázely, když jsem tam s Honzou byl. Byl jsem součástí reprezentace na všech akcích, kde byl i Honza Koller. Zaznělo tam spoustu věcí, pod které se podepíšu," prohlásil trenér Jaroslav Šilhavý. 

Stejný názor má i kouč Petr Rada, kterému se líbí, jak skromný dokáže Jan Koller stále být. "Je to skvělý film. Jsme oba stejní, protože jsme oba z vesnice. A je vidět, že Honza kořeny toho vesnického kluka nezapře," vzkázal aktuální trenér pražské Dukly. 

Související obsah

​Nadšený byl i Jaromír Jágr, který si premiéru filmu Jan Koller: Příběh obyčejného kluka také nenechal ujít. "Líbilo se mi to strašně. Honza to prožil. Když jsem slyšel ten příběh od Petra Větrovského, tak jsem říkal, že to není ani možné. Ten film je inspirativní pro všechny lidi, kteří to chtějí vzdát nebo si myslí, že je už konec, a že nemají šanci nic dokázat. Honza to dokázal," okomentoval dokument legendární hokejista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události