Basketbalisté v přípravě na evropský šampionát jasně přejeli Bulharsko

Souboj Česka a Bulharska Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Čeští basketbalisté se připravují na zářijové mistrovství Evropy, které se bude konat i v Praze. Nyní mají za sebou úvodní přípravný duel v Pardubicích, ve kterém výběr Ronena Ginzburga přejel Bulharsko 93:60.

V sestavě českého nároďáku se poprvé od olympiády v Tokiu objevil čerstvý Basketbalista sezony Jan Veselý. Ten k jednoznačnému vítězství přispěl sedmi body, dvěma doskoky a jednou asistencí.

Češi měli zápas celou dobu pod kontrolou. Bulhaři sice třikrát v úvodu srovnali krok, ale od stavu 8:6 už byli stále pozadu. Po první čtvrtině vedl domácí celek jednoznačně 25:14 a první minuty od 24. února 2020 odehrál v reprezentaci i rozehrávač Oklahomy Vít Krejčí, jenž bude od příští sezony jediným českým hráčem v NBA.

​Ginzburgovi svěřenci náskok stále navyšovali a po Satoranského průniku to bylo dokonce už o 17 bodů. Češi hráli v naprosté pohodě, fungovali jim trojky a nakonec zápas dovedli k vítězství 93:60. Nejlepším střelcem českého výběru byl s 16 body Patrik Auda.

V pardubické Enteria areně se Češi představí opět v neděli v 17:30. Jejich soupeřem bude tentokrát výběr Chorvatska.

Přípravné utkání:

Česko – Bulharsko 93:60 (25:14, 18:15, 22:16, 28:15)

V utkání se představil i Tomáš Satoranský, který od příští sezony bude hrát opět v Evropě: