Plíšková je ve formě. Po další výhře je v Torontu už v semifinále

Usměvavá česká tenistka Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková chytla v kanadském Torontu velmi dobrou formu. Na turnaji pod hlavičkou WTA si poradila již se čtvrtou soupeřkou, a tak si zahraje semifinále. S devatenáctiletou Číňankou Čeng Čchin-wen sice prohrála úvodní set, ale následující dva vyhrála.

Plíšková na turnaji vyřadila již velká jména světového tenisu, čímž ukázala, že je stále elitní hráčkou. Nejdříve si poradila s krajankou Krejčíkovou, následně vyřadila z kanadského turnaje také Američanku Anisimovovou či čtvrtou hráčku žebříčku Marii Sakkariovou.

Ve čtvrtfinále se úspěšnější ze sester Plíškových postavila proti asijské hráčce, která začíná druhou padesátku žebříčku. Češka vedla v prvním setu již 3:0, ale Čeng Čchin-wen předvedla velký obrat a díky dvěma brejkům zvládla první sadu poměrem 6:4.

Stejný počet servisů česká hráčka ztratila ve zbytku utkání, naopak sama "ukradla" své soupeřce čtyři hry. Došla si tak pro dva triumfy v podobě 6:4 a postup do semifinále turnaje. O finále si to rozdá s Brazilkou Haddad Maiovou.

S tou se Plíšková ve své kariéře na okruhu utkala dvakrát. V prvním utkání ji na Australian Open v roce 2018 porazila 2:0, o téměř čtyři roky později vyhrála již hráčka z Jižní Ameriky, a to stejným výsledkem v Indianě. Rodačka z Loun letos došla nejdále ve Štrasburku, tehdy v semifinále padla s Juvanovou.