MMA

Slovensko má v UFC další výhru, Budayův triumf je ale zpochybňován

Slovensko má v UFC další výhru, Budayův triumf je ale zpochybňován
Martin Buday byl vyhlášen jako vítěz zápasu Zdroj: Profimedia.cz

Slovenský zápasník Martin Buday, který si v minulém roce vybojoval smlouvu v UFC, získal ve svém druhém nečíslovaném turnaji premiérové vítězství. To je ale zpochybňováno širokou veřejností. Někdejší šampion organizace OKTAGON MMA rozdal méně signifikantních úderů, v jeho neprospěch hlasovala i většina novinářů.

Buday se představil na akci UFC on ESPN: Vera vs. Cruz, která se odehrávala v kalifornském San Diegu. Slovenský obr šel do akce proti Polákovi Lukaszovi Brzeskimu, se kterým nakonec absolvoval celá tři kola. Rozhodovali bodoví rozhodčí, kteří nerozhodli jednoznačně. Dva ze tří dali výhru slovenskému zápasníkovi. 

Polský zápasník rozdal téměř dvakrát více signifikantních úderů, hned o deset více jich šlo přímo do hlavy. Rozhodčí Michael Bell viděl jako vítěze Brzeskiho, D'Amato a Kelly hlasovali pro Martina Budaye. Novinář Tyler Treese také hlasoval pro Slováka. Hned dvanáct dalších sledovatelů z různých webů hlasovalo pro Poláka.

Fanouškovské hlasování dopadlo po více než 100 hlasech ve prospěch Brzeskiho (hlasovalo pro něj hned 90,2 %). Výsledky najdete zde. Buday si nicméně vylepšil svůj profesionální rekord na aktuálních 11:1. V UFC má dvě výhry v řadě, předtím uspěl také v Dana White´s Contender Series. 

Související obsah

​Slovenské MMA mělo z pátku na sobotu ještě jedno želízko v ohni. V americké organizaci PFL šel do akce Vojto Barborík, který se tak stal prvním Slovákem, kterému se to povedlo. V Cardiffu zápasil proti Italovi Raduovi, ale v prvním kole se zranil a musel duel vzdát. 

Titul v UFC má Čech Jiří Procházka, kterého v Brně přivítalo plné náměstí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události