Fotbal

Přístup velikána. De Gea požádal o rozhovor, v médiích zkritizoval sám sebe

Přístup velikána. De Gea požádal o rozhovor, v médiích zkritizoval sám sebe
Španělská brankář David de Gea Zdroj: profimedia.cz

Fanoušci Manchesteru United aktuálně neprožívají úplně dobré chvilky. Jejich milovaný klub prohrál podruhé v řadě a aktuálně je na sestup. Nejzkušenější muž týmu se ale zachoval jako velký frajer. Brankář David de Gea po utkání požádal o rozhovor, kde všechnu vinu hodil na sebe.

Za dva zápasy dostal šest branek, především ta první v utkání s Brentfordem jde za ním. Problém ale asi nebude jen v něm. Red Devils proti Brightonu a Brentfordu dali jediný gól, který byl ještě vlastní. Po ostudné prohře si vzal slovo brankář David de Gea, který zkritizoval hlavně sám sebe.

Španělský reprezentant osobně požádal, aby mohl promluvit v rozhovoru se Sky Sports. Známá stanice této příležitosti využila a jedničku Manchesteru United vyzpovídala. "Připravil jsem můj tým o zisk bodů. Byl to ode mě špatný výkon," řekl na rovinu dlouholetý brankář The Red Devils.

"Měli jsme reagovat lépe, ale první střelu jsem měl jasně chytit. Kdyby se to povedlo, mohl být výsledek jiný," pokračoval s kritikou své osoby. Chyby brankářů se samozřejmě stávají, ale velké týmy zvládají otočit zápasy z 0:1. I na to nepřímo ukazoval de Gea. Vždyť Manchester nevstřelil ve dvou kolech jedinou branku, v úvodním utkání skóroval pouze z vlastní branky Brightonu. 

Související obsah

"​Týmy se hodně zlepšují, ale my zůstáváme tam, kde jsme. Měli jsme sice dobrou přípravu, ale to zdaleka nestačí. Musíme bojovat za naše logo a celý klub," ví jasně de Gea. Po sobotě byl Manchester United na posledním místě Premier League.

V klubu to dlouhodobě vře i mezi trenérem ten Hagem a Cristianem Ronaldem. Tým bude po výsledcích z minulého roku chybět i v Lize mistrů. Nálada v týmu je po dvou prohrách a skóre 1:6 nejspíše na bodu mrazu. Nepřidává ani fakt, že v následujícím kole přivítají Red Devils ofenzivně laděný Liverpool. Od The Reds minulý rok navíc dostali ve dvou duelech devět gólů.

O Cristiana Ronalda se v létě zajímalo hned několik klubů. CR7 ale nakonec zůstal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události