Fotbal

Je Martínez stoper pro Premier League? Obránce United je terčem posměchu

Je Martínez stoper pro Premier League? Obránce United je terčem posměchu
Lisandro Martinez | Zdroj: Profimedia

Manchesteru United se začátek sezony absolutně nepovedl. Po dvou zápasech mu patří poslední místo i díky hrozivému skóre 1:6. Velké kritice čelí také oba stopeři Harry Maguire a nová posila Lisandro Martínez. Fotbalová veřejnost zpochybňuje jeho vhodnost hrát na této pozici v Premier League, když měří pouze 175 cm. Stal se i terčem mnoha vtípků na sociálních sítích.

Manchester United zaplatil v minulé sezoně za Martíneze 57 milionů eur (1,4 miliardy korun) a měl se stát okamžitou oporou zadních řad. Ještě před začátkem sezony ale vyvstávaly pochybnosti, jestli si s jeho výškou 175 centimetrů dokáže fyzicky poradit s mohutnými útočníky soupeřů. Tato slova se v prvních dvou utkáních potvrdila. 

"V obraně si ho dovedu představit pouze nalevo v zadní trojici. To by potenciálně mohlo fungovat," řekl Gary Neville ve studiu Sky Sports. "Potom by mohl hrát ve středu zálohy, protože víme, že to umí. Myslím, že je houževnatý. V tuto chvíli bych ho vůbec nesoudil," doplnila legenda Manchesteru United. 

Související obsah

​Tato slova potvrdil i Jamie Redknapp. "Pokud se chystáte podepsat 175 centimetrů vysokého obránce, nebude to v této lize fungovat. Možná to je v pořádku v nizozemské lize, která není tak fyzická, ale tady se týmy snaží odhalit jakoukoliv slabost, jako to udělal Brentford. Každý na něj bude hrát, protože není dost vysoký. I na záložníka by byl malý," upozorňuje bývalý reprezentant.

Z 24letého Argentince si utahují i všemožní fanoušci na sociálních sítích. 

"Prozatímní působení Lisandra Martíneze v Premier League"

"Lisandro Martínez proti Brentfordu"

Z první trofeje v Anglii se v letošní sezoně radoval Liverpool, který vyhrál Community Shield:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události