Další sporty

Děsivá nehoda krásné cyklistky. Mistryně světa si z pádu nic nepamatuje

Děsivá nehoda krásné cyklistky. Mistryně světa si z pádu nic nepamatuje
Cyklistka Letizia Paternosterová Zdroj: profimedia.cz

Hodně ošklivý pád má za sebou italská cyklistka Letizia Paternosterová. 23letá závodnice se dostala do kolize při mistrovství Evropy v Mnichově a utrpěla zranění. Na nehodu si navíc nepamatuje.

Paternosterová havarovala ve vyřazovacím závodě v dráhové cyklistice. 23letá Italka se dostala do střetu s polskou závodnicí a následně hodně ošklivě spadla. Spadla i španělská jezdkyně a Češka Kateřina Kohoutková. 

Závod tak musel být po hromadném ošetřování na 45 minut přerušen. Potlučenou Italku nakonec odvezli na nosítkách do nemocnice, odkud následně poslala zprávu. "Snažím se usmívat a myslet na velké cíle přede mnou. Zlomila jsem si klíční kost na tři části a utrpěla jsem zranění hlavy. Brzy se vrátím," napsala půvabná cyklistka na instagram. 

https://www.youtube.com/watch?v=Wz44FFOXYek

​Letizia Paternosterová si na nehodu vůbec nepamatuje. "Byla trochu zmatená, rovnou se mě zeptala, jaké závody má ještě jet," dodal italský trenér Marco Villa.

Související obsah

Vyřazovací závod na mistrovství Evropy v Mnichově nakonec ovládla Belgičanka Lotte Kopecká. To Paternosterovou, která je světovou šampionkou v této disciplíně, čeká převoz do Itálie a operace. "Letizii Paternosterovou bych označila za svou největší soupeřku. Doufám, že nebude mít příliš vážná zranění," vzkázala vítězná belgická závodnice. 

K děsivým nehodám dochází i v silniční cyklistice, těžký pád měl například mistr světa Julian Alaphilippe:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události