Další sporty

Po srážce málem ochrnul. Hvězdný cyklista hlásí velký návrat

Po srážce málem ochrnul. Hvězdný cyklista hlásí velký návrat
Kolumbijský cyklista Egan Bernal Zdroj: profimedia.cz

Veleúspěšný cyklista Egan Bernal se vrací do závodního kolotoče. Pouhých sedm měsíců poté, co v rodné Kolumbii ošklivě havaroval, vyléčil četná zranění a hodlá znovu soutěžit o co nejlepší výsledky. Velký návrat oznámila jeho stáj INEOS Grenadiers.

V lednu málem přišel o život, teď se s velkou pompou vrací k závodění. Pětadvacetiletý Kolumbijec Egan Bernal v zimě ošklivě havaroval, když ve své rodné zemi narazil do autobusu městské hromadné dopravy. 

Při vážné nehodě si vítěz Tour de France i Giro d'Italia přivodil zranění páteře, hlavy, horních a dolních končetin i vnitřních orgánů. A málem skončil na invalidním vozíčku. I když okamžitě prodělal několik operací a začal s rekonvalescencí, oznámil na jaře, že musí vynechat všechny velké podniky roku. Nezúčastnil se tak Tour de France, italského Gira a nepojede ani na Vueltu. 

Jeho stáj INEOS Grenadiers však nově oznámila, že se představí v závodě Kolem Dánska. "Vítej zpět, Egane. S radostí oznamujeme, že Egan doplní náš tým v závodě Kolem Dánska a vrátí se do pelotonu," napsal Bernalův tým na twitteru. 

Sám cyklista byl z comebacku rovněž nadšený. "Nemohu dostatečně poděkovat všem, kteří tu pro mě byli. Podpora byla neocenitelná v tom, že mě každý den motivovala k tvrdé práci, abych mohl znovu závodit. Vám všem srdečně děkuji," řekl Kolumbijec na oficiálních stránkách své stáje. 

Související obsah

Do závodu Kolem Dánska vstoupí 16. srpna a bude se soustředit především na to, že může znovu šlápnout do pedálů. "Když si vzpomenete na to, kde byl Egan před několika měsíci, je neuvěřitelné, jaký pokrok udělal. Ukázal světu skutečnou sílu svého charakteru a prokázal pozoruhodnou odvahu při návratu k závodní připravenosti. Závod Kolem Dánska je významným a těžce získaným milníkem," pochválil Bernala zástupce šéfa týmu Rod Ellingworth.

Na konci ledna tohoto roku měl Egan Bernal vážnou nehodu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události