Hokej

Když budeme hrát jako s Finskem, můžeme s USA uspět, říká obránce Čech

Když budeme hrát jako s Finskem, můžeme s USA uspět, říká obránce Čech
Český obránce Aleš Čech | Zdroj: Profimedia

Na české juniory čeká ve čtvrtek v půl páté ráno klíčový zápas světového šampionátu. V něm vyzvou Spojené státy americké, tedy jednoho z největších favoritů turnaje. Nicméně obránce Aleš Čech věří, že s USA mohou svěřenci Radima Rulíka uspět.

Hokejisté do dvaceti let mají za sebou základní skupinu na letošním světovém šampionátu. V posledním zápase ale přišla ostudná porážka s Lotyšskem 2:5, která odsunula český výběr až na čtvrté místo ve skupině.

"Soupeř skákal do střel a dal do toho všechno, neměl kam couvnout. My jsme mu to v podstatě odevzdali. Trenéři nám k tomu řekli svoje. Hodili jsme to ale za hlavu a připravujeme se na Američany," vrátil se k poslednímu duelu Aleš Čech pro web hokej.cz.

Ten zároveň věří, že český výběr může proti favoritům z USA uspět. "Může se stát cokoliv. Když budeme hrát jako proti Finsku, tak můžeme být Americe vyrovnaným soupeřem. Hlavně musíme hrát svoji hru a vyvarovat se oslabení. Podle mě máme určitě šanci uspět," myslí si odchovanec Letňan.

Související obsah

Sám Čech ale samozřejmě ví, že na výběr Radima Rulíka bude čekat hodně těžká šichta. Američané mají totiž ve svém kádru několik skvělých individualit. Hned tři hráči jsou v první desítce bodování. "Všichni jsou šikovní a mají něco speciálního. Když ale budeme hrát tvrdě a obětavě, tak můžeme vyhrát," ví obránce finského Kärpätu Oulu.

Český výběr se ale bude muset popasovat také s jednou změnou. Doteď hrál zápasy buď v poledne, nebo odpoledne kanadského času. Nyní zápas odstartuje až ve 20:30 místního času. "Uvidíme, jak to bude vypadat. Aspoň díky tomu stihneme předzápasové rozbruslení. Hlavně se musíme dobře vyspat," je jasné nejmladšímu hráči českého výběru.

Související obsah

​Právě jeho věk ho ale nikterak nelimituje a hrát se staršími hráči bere jako pozitivum. "Je to pro mě velká zkušenost. Kluci mi hodně pomohli, ať se jedná třeba o Standu Svozila nebo Davida Jiříčka. Taky musím zmínit Honzu Myšáka, který je pro nás výborný kapitán. Sice jsem jeden z nejmladších na turnaji, ale nebojím se," říká Čech, který poslední tři roky tráví ve Finsku.

Pro něj bude zápas s Američany hodně speciální. V dubnu totiž s "osmnáctkou" podlehl stejnému soupeři v semifinále světového šampionátu. "Chceme uhrát medaili, protože na osmnáctkách se nám to nepovedlo," doplnil na závěr.

Takto hodnotil prohru s Lotyši útočník Tomáš Urban:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události