Fotbal

Hejda po Karabachu: Staněk je náš naganský Hašek. Chytí vše, co projde

Hejda po Karabachu: Staněk je náš naganský Hašek. Chytí vše, co projde
Lukáš Hejda | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Plzně mají za sebou úvodní zápas 4. předkola Ligy mistrů. Ze hřiště Karabachu si nakonec vezou bezgólovou remízu, za kterou mohou děkovat především svému gólmanovi Jindřichu Staňkovi. Jen slova chvály pro něj měl i kapitán Západočechů Lukáš Hejda, který ale do odvety nenastoupí, jelikož si nechal dát už třetí žlutou kartu.

"Dopředu jsme chtěli Karabach pozlobit trošku víc. V první půli jsme tam nějaké šance měli, ve druhé jsme naopak neměli skoro nic. Dobře jsme bránili a 0:0 bereme," začal hodnocení zápasu kapitán Hejda. "Karabach ukázal svou sílu a zatlačil nás. Mají vepředu šikovné hráče a my se rozhodli pro pevnou defenzivu," dodal klíčový obránce Plzeňských.

"Trošku jsem čekal, že bude hodně práce. Karabach je neskutečně kvalitní mužstvo. Mají tam hromadu skvělých individualit," uvědomuje si hrdina zápasu Jindřich Staněk. A jak viděl zápas kouč Michal Bílek? "Jeli jsme uhrát dobrý výsledek, což se nám povedlo. Věděli jsme, že utkání nebude vůbec jednoduché. Karabach si v prvním poločase vypracoval dvě gólové šance. My jsme je tam měli taky, ale byla škoda, že jsme je nedokázali využít. Ve druhé půli jsme snad kromě jedné střely poctivě bránili a k ničemu je nepustili. Oni ukázali, že když jim dáme trochu prostoru, tak jdou neskutečně rychle nahoru. Jsou opravdu nebezpečným týmem," přidal svůj pohled zkušený trenér.

Související obsah

​Ten nastavil na Karabach taktiku, při které se v obranné linii představilo i šest hráčů. "Takhle hrajeme i v lize. Když si to situace vyžádá, tak vytvoříme blok šesti hráčů," popsal situaci Bílek. "Byl to záměr. Je to taková ta naše aktivní obrana. Musím říct, že všichni směrem dozadu předvedli neskutečný výkon. Ani si nevzpomenu, že bychom byli někde pozdě. Tento výsledek do odvety bereme. Doma přece jenom hrajeme trošku jinak," řekl k situaci se šesti obránci Staněk, který byl nejlepším hráčem Západočechů.

"Na jeho výkony jsem si zvykl. Za mě to je v pohodě. Jak už jsem říkal dřív, tak všechno, co projde, on vždycky chytí. Je to takový náš Hašek z Nagana," smál se po zápase Hejda, který ale do odvety nenastoupí kvůli třem žlutým kartám. "Člověk v tu chvíli tak úplně nepřemýšlí. Celý zápas jsem si tak trochu pomáhal. Faulů bylo víc a dá se říct, že mi to rozhodčí spočítal. Mrzí mě, že na odvetu nebudu, ale věřím, že to kluci zvládnou," doufá 32letý stoper.

Související obsah

​"Lukáš bude chybět určitě hodně. Je to náš klíčový hráč a nejlepší obránce. Je to náš kapitán, takže chybět bude, ale věřím, že ho kluci nahradí," dodal k absenci gólman Staněk. "Žluté karty k fotbalu patří, ale chybět samozřejmě bude. Věřím, že vybereme takovou náhradu, která domácí zápas zvládne," přeje si lodivod Západočechů.

A s čím na Karabach Plzeň v domácí odvetě vyrukuje? "Budeme se snažit hrát tak, aby nám to přineslo úspěch. Ještě nevím, jestli to bude nějak víc ofenzivní. Karabach je opravdu dobré a technicky vyspělé mužstvo. Mají bleskurychlý přesun do útoku," uzavřel Bílek.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Karabachem a Plzní:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události