Hokej

Na ledě se musíme rozkrájet. Trenér Rulík i hráči chtějí přivézt z MS v Kanadě bronz

Na ledě se musíme rozkrájet. Trenér Rulík i hráči chtějí přivézt z MS v Kanadě bronz
Radim Rulík | Zdroj: Profimedia

Čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let v semifinálovém duelu na MS juniorů v Kanadě podlehli domácím, přesto si v Edmontonu zahrají alespoň o bronz. Jejich soupeřem budou Švédové. Český tým je připravený uspět. "Na ledě musíme nechat duši, rozkrájet se a zabojovat o medaili," uvedl kouč Radim Rulík.

Čeští junioři sice dali do semifinále vše, nakonec i přes dobrý výkon podlehli Kanadě, která se mohla radovat z triumfu 5:2. Ačkoliv zápas nejprve vypadal výsledkově jednoznačně, dokázal se český tým dostat ještě do hry a pořádně javorovým listům zatápět. 

"Myslím si, že naši hráči tam nechali všechno. I taková důstojná prohra s takovým soupeřem může posouvat. Kluci si z toho mohou do dalších zápasů kariéry odnést jenom pozitiva," hodnotil prohraný duel pro hokej.cz trenér Rulík. 

"Oproti prvnímu zápasu jsme hráli daleko lépe v obranném pásmu. Jenže z jedné situace jsme dostali bohužel gól, druhý byl také trochu zbytečný. Na jejich mladého hráče Bedarda prošla crossová nahrávka a on to tam z křídla dal na vzdálenější tyč. Vedli tak 2:0, což byl přesně jejich plán. Oni chtěli první třetinu vyhrát,. Kdyby se nám první třetinu podařilo odehrát bez branek, tak jsme daleko více ve hře," popsal zkušený kouč klíčové momenty duelu, které Kanadu dovedly k vítězství. 

Jeho tým neuspěl ani přes fakt, že si vypracoval řadu slibných šancí a v počtu střel zaostal za Kanadou jen o tři pokusy. "Měli jsme opravdu velké šance, ale bohužel se nám nepodařilo je využít. Pak přišly kanadské přesilovky. A z naší strany naprosto zbytečná vyloučení, protože ta bylo za špatné střídání a faul, který nic neřešil, Byl to pro naše hráče tak vyhecovaný zápas, v tak obrovském tempu, že se chyby prostě stanou. V momentě, kdy se Kanada dostala do náskoku, tak se uklidnila a bylo to těžší a těžší," uvedl. 

Související obsah

​Že byl ale český výkon daleko lepší než v utkání ve skupině, potvrdil i kapitán Jan Myšák. Na druhou stranu připustil, že proti jeho celku stálo mužstvo z kolébky hokeje, jež je vždycky kvalitní. "Oni mají pořád dobrý tým, jsou připravení a nic nevzdávají. Takže je to vždycky těžké proti nim hrát," přiznal. 

​Porážku se teď snaží hodit za hlavu a soustředí se na bitvu o třetí místo, v níž čeští mladíci změří síly se Švédskem. "Prohráli jsme, ale nevadí. Soustředíme se na další cíl, a to je zápas o třetí místo. Chceme uhrát medaili, je to pro nás obrovská motivace a jdeme si za tím," zněl útočník odhodlaně. 

Podobně mluvil i jeho trenér. A prozradil, jak se hráče snaží realizační tým naladit. "Snažíme se působit na kluky tak, že až vylezou ze sprchy, tak už musí být pozitivně nasměrovaní k poslednímu dnu šampionátu. Nechceme vidět žádné smutné a zklamané obličeje, naopak. Chceme vidět odhodlání a obrovskou víru do zápasu o bronz. Musí to být náš zápas. Na ledě musíme nechat duši, rozkrájet se a zabojovat o medaili," uzavřel Rulík. 

Takhle se Češi radovali z postupu do semifinále, nakonec si na MS juniorů zahrají o bronz:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události