Hokej

Rolinek se v brance blýskl semaforem. Tento trumf jsem nečekal, řekl Voráček

Bývalý hokejista Tomáš Rolinek se v pátečním charitativním zápase hvězd objevil v nezvyklé roli. V týmu Martina Nečase nastoupil na prvních deset minut utkání v brance a vedl si znamenitě. Vychytal čisté konto a blýskl se několika parádními zákroky, když se především vyznamenal perfektním semaforem proti tvrdé střele Jiřího Tlustého. V rozhovoru pro TV Nova poté přiznal, že se chytání stalo po kariéře jeho koníčkem.

Bylo to velké překvapení. V Týmu žďárských Plamenů nenastoupil v úvodu utkání Pavel Francouz ani Milan Řehoř, ale bývalý útočník Tomáš Rolinek. Na začátku utkání na sebe upozornil několika úspěšnými zákroky, kdy si poradil například s nebezpečnou střelou Jana Hlaváče. Nejhvězdnější moment si ale schoval do šesté minuty utkání. Martin Růžička povedeným pasem vyslal kupředu Jiřího Tlustého, ale jeho dělovku z levého kruhu perfektním zákrokem Rolinek vychytal. 

Výkon svého spoluhráče si pochvaloval i vítěz fotbalové Ligy mistrů Vladimír Šmicer. "Je vidět, že to není jen výborný hokejista, ale i brankář. Překvapilo mě, když jsem viděl, že si to bere na sebe, ale řekl jsem si, že to asi musí umět. A je vidět, že to umí," vysekl svému kamarádovi poklonu. 

Související obsah

​Rolinka v brance nečekal ani kapitán druhého týmu Jakub Voráček, což přiznal v rozhovoru po první třetině. "Já jsem popravdě vůbec nevěděl, že to byl Rolas. Když jsem viděl ten semafor na Jirku Tlustého, řekl jsem si, že to byl pěkný zákrok, ale až pak jsem zjistil, že to je on. Myslím si, že odvedl skvělou práci. Udržel čisté konto, jestli se nemýlím. Nečekal jsem, že vytáhnou takový trumf," přiznal hráč Columbusu Blue Jackets. O svém žolíku se rozpovídal i Martin Nečas. "Prvně jsem ho bral do útoku, ale jelikož chodí chytat a baví ho to, tak se toho ujal a chytal výborně."

Související obsah

​Tato slova potvrdil i sám Rolinek, když po deseti minutách slezl z ledu a vystřídal jej čerstvý vítěz Stanley Cupu Pavel Francouz. "V prvé řadě chci poděkovat lidem, kteří to uspořádali, hráčům, kteří přijeli, a fanouškům, kteří jsou skvělí. Mě to chytání baví. Našel jsem si v tom po kariéře koníček a snažím se tomu věnovat," prozradil trojnásobný medailista z mistrovství světa. V dalším průběhu utkání se už do branky nevrátil. "Dneska už chytat nebudu. To nechám klukům, ať vychytají vítězství." To se ale nakonec týmu Martina Nečase nepodařilo, protože prohrál s týmem Jakuba Voráčka 6:7.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události