Další sporty

Největší hvězda Brooklynu bude u Nets pokračovat. Dohodla se s vedením

Největší hvězda Brooklynu bude u Nets pokračovat. Dohodla se s vedením
Kevin Durant | Zdroj: profimedia.cz

Největší hvězda basketbalového Brooklynu Kevin Durant zůstane u Nets i nadále. Ačkoliv chtěl kvůli nespokojenosti se sportovním směřováním klubu v týmu skončit, nakonec se s vedením domluvil na pokračování.

Třiatřicetiletý basketbalista zažádal na konci června o výměnu a spekulovalo se, že by mohl zamířit do Toronta Raptors, Miami Heat nebo Bostonu Celtics. Vše je ale nakonec jinak. Na schůzce s hlavním trenérem Stevem Nashem, generálním manažerem Seanem Marksem a majiteli týmu se domluvili, že spolupráce bude pokračovat.

"Steve Nash a já jsme se společně se spolumajiteli Joem Tsaiem a Clarou Wu Tsaiovou setkali včera s Kevinem Durantem a jeho manažerem Richem Kleimanem v Los Angeles. Dohodli jsme se, že budeme pokračovat v našem partnerství. Soustředíme se na basketbal, myslíme na jeden společný cíl – vytvořit stabilní klub, abychom přinesli trofej do Brooklynu," napsal v prohlášení generální manažer Marks v oficiálním prohlášení.

Durant je dvojnásobným vítězem NBA, mistrem světa a také trojnásobným olympijským šampionem. V Brooklynu působí od roku 2019, ale v minulé sezoně Nets vypadli hned v 1. kole play-off s Bostonem 0:4 na zápasy.

Související obsah

​Před rokem obdržel Durant od Brooklynu čtyřletou smlouvu na 198 milionů dolarů (4,9 miliardy korun). V nadcházející sezoně by si měl přijít na 42,97 milionu dolarů (1 miliardu korun).

U Lakers bude zase pokračovat LeBron James:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události