Haaland spadl ve vápně v zápase pro charitu. Udělali z něj simulanta právem?

Erling Haaland | Zdroj: Profimedia

Ve středu večer se na Camp Nou uskutečnil charitativní zápas mezi Barcelonou a Manchesterem City. Výtěžek z celé akce šel na podporu bývalého brankáře a asistenta trenéra Barcelony Juana Carlose Unzuého, který trpí amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Víc než o samotném zápase a výsledku se ale mluví o pádu Erlinga Haalanda v pokutovém území. Většina fanoušků se shodla, že se jednalo o simulaci, ale vše nemusí být tak zřejmé, jak se na první pohled zdá.

Na utkání se přišlo podívat devadesát tisíc fanoušků a byli svědky strhující podívané. Hosté šli do vedení ve 21. minutě zásluhou Álvareze a za Barcelonu ještě do přestávky vyrovnal Aubameyang. Otočka ve skóre se Kataláncům povedla v 66. minutě, když se trefil Frankie de Jong. Vedení ale Barceloně vydrželo jen čtyři minuty. Přece jen se mohli domácí radovat z vítězství, když Depay v 79. minutě upravil skóre na 3:2. To se ale nekonalo.

Rozhodčí Sanchez nastavil ve druhém poločase jedenáct minut a v osmé se to stalo. Erling Haaland si přebíral míč ve vápně, načež míjel obránce Christensena a v tom zničehonic spadl. Na první, druhý a možná i třetí pohled to vypadá, že se jedná o jasnou simulaci, ale pokud si celý záběr pustíte zpomaleně, je vidět, že dánský stoper možná kolenem škrtl o chodidlo mladého útočníka, kterému se následně noha vychýlila do nepřirozeného pohybu, což mohlo způsobit pád.

Na sociálních sítích to ale Haaland pořádně schytal. Valná většina fanoušků se shoduje na tom, že spadl bez cizího zavinění. "Zbabělá simulace, Haalande. Zbabělá. Tohle není cesta, jak si získat fanoušky," napsal jeden z nich. "Erling Haaland by si zasloužil červenou kartu za tuto simulaci," navrhl další.