US Open volá! Nosková, Fruhvirtová, Bejlek i Macháč jsou v hlavní soutěži

Tenistka Linda Nosková | Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Linda Nosková si podruhé v kariéře zahraje na grandslamovém turnaji. Sedmnáctiletý talent světového tenisu zdolal v posledním kole kvalifikace Rusku Zacharovovou a postoupil do hlavní fáze turnaje. Po třísetové bitvě se poprvé na grandslam probojovala taktéž sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová.Po velkém boji se do hlavní fáze podívá také Sára Bejlek a Tomáš Macháč.

Linda Nosková zažívá průlomový rok své kariéry a dokazuje to hlavně na kurtech. V kvalifikaci o US Open se jí povedlo porazit již dvě soupeřky, poslední překážkou byla Ruska Zacharovová. Sedmnáctiletá Češka začala výborně, zvládla úvodní tři gemy a nakonec první sadu ovládla za 35 minut v poměru 6:2.

Ve druhém setu vedla již 5:3 a podávala na výhru, ale Ruska se zachránila a Noskovou zvládla brejknout. Přesto se Noskové povedlo udržet se ve hře a pokračovala v dobrých výkonech, nakonec ukončila zápas ještě před tiebreakem, a to výhrou 7:5.

V prémiovou účast na turnaji slavné čtyřky věřila Linda Fruhvirtová, která se utkala s Francouzkou Paquetovou, nad níž vybojovala výhru v prvním setu v podobě 6:4. Šanci na výhru ve dvou sadách ale odmítla, 110. hráčka světa totiž vedla již 5:1 a nakonec se radovala z výsledku 6:3.

Česká naděje ale přesto urvala zápas na svou stranu. V rozhodující hře vedla již 3:0 a 5:2. Za stavu 5:3 šla podávat na výhru, ale na více než hodinu byla hra přerušena kvůli dešti. Po restartování zápasu Fruhvirtová ale navázala na dobrý výkon a slaví postup do hlavní fáze US Open.

Na Sáru Bejlek čekala Britka Heather Watsonová. Česká tenistka sice hned v úvodu soupeřku brejkla, ale vzápětí přišel rebrejk. Následně si prohrála ještě jeden servis a první sadu ztratila v poměru 3:6. Druhý set začal naprosto stejně, ale šestnáctiletá Češka zpřesnila své údery a nakonec uspěla 6:4. Šlo se tak do rozhodujícího třetího setu. Do stavu 5:5 si obě hráčky vzaly po dvou podáních, ale koncovku měla lepší Bejlek a po vítězství 7:5 se podívá do hlavní soutěže US Open.

​Mezi muži se po velkém boji zadařilo Tomáši Macháčovi. S Italem Cobollim sehrál obrovsky vyrovnaný první set, který dospěl až do tiebreaku. I tam to byl boj o každý míček a Macháč zkrácenou hru nakonec zvládl v poměru 9:7. Ve druhém setu vedl jednadvacetiletý Čech 3:0 a 5:3. V tu chvíli podával na vítězství a postup, jenže servis ztratil a nakonec i celý set. Rozhodující třetí sada už ale byla jasně v režii Macháče, jenž ho opanoval jednoznačně 6:1.

​Kvalifikace US Open:

Linda Nosková – Anastasia Zacharovová 6:2, 7:5
Chloé Paquetová – Linda Fruhvirtová 4:6, 6:3, 3:6
Flavio Cobolli – Tomáš Macháč 6:7(7), 7:5, 1:6
Sára Bejlek – Heather Watsonová 3:6, 6:4, 7:5

Na US Open se představí také Petra Kvitová, která v Cincinnati došla až do finále: