Fotbal

Český reprezentant v Itálii mění klub. Bude hrát v Palermu

Český reprezentant v Itálii mění klub. Bude hrát v Palermu
Fotbalista Aleš Matějů v dresu Benátek. | Zdroj: Profimedia.cz

Český reprezentační obránce Aleš Matějů mění působiště. Poté, co jeho Benátky sestoupily ze Serie A, uzavřel kontrakt s Palermem, dalším celkem druhé italské ligy. Klub to oznámil na svých sociálních sítích. Šestadvacetiletý rodák z Příbrami se dohodl na dvouleté smlouvě s opcí.

Obránce Aleš Matějů se v Itálii stěhuje. Ze severu země míří na jih. Po Benátkách, které sestoupily ze Serie A, totiž bude hájit barvy sicilského Palerma. S tím se domluvil na dvouleté smlouvě s opcí. "Vítej," napsalo Palermo na svůj twitter k uvítání nové posily. 

V jihoevropské zemi vyzkouší Čech už třetí angažmá. V sezoně 2018/2019 se vydal do Brescie, kde vydržel tři a půl sezony. V zimě letošního roku s týmem rozvázal kontrakt a vyměnil Serii B za Serii A. Benátkám se však nedařilo a nevyhnuly se sestupu. 

Související obsah

​S bývalým týmem se ale Matějů bude potkávat i nadále. Palermo, kde nyní bude hrát, totiž rovněž figuruje v Serii B. Novému týmu může nabídnout zkušenosti z Viktorie Plzeň, Brightonu či reprezentace. V dresu národního týmu naskočil prozatím do 14 zápasů.

V zimě Matějů skončil v Brescii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události