PSG poprvé ztratilo, doma neporazilo Monako. Montpellier dal sedm gólů

Francouzský fotbal nabízí v poslední srpnovou neděli další nálož parádního fotbalu. Montpellier vstřelil na hřišti hned sedm branek, Marseille uspěla na hřišti Nice v poměru 3:0. Tahákem kola byl souboj mezi PSG a Monakem, ale duel spíše zklamal. Domácí celek remizoval 1:1.

V Parku princů se potkalo zatím neporažené PSG, které hostilo Monako. Ve dvacáté minutě poslal do úniku německého útočníka Vollanda Rus Golovin. Útočník Monaka přijmul míč na hranici ofsajdu, odmítl si obránce a ránou po zemi poslal hosty do vedení. To mohl z přímého kopu navýšit Caio Henrique, ale jeho zajímavou střelu nyní Donnarumma dokázal vyrazit mimo tři tyče.

Na konci poločasu pak byl mnohem aktivnější domácí celek. Messi poslal míč do vápna dloubáčkem, ale nůžky Sergia Ramose se nepovedly. S dorážkou přispěchal Mbappé, ale jeho pokus zablokoval obránce.

Do kabin se přesto mohlo jít za stavu 1:1, ale Messi zpoza vápna nastřelil tyčku. Balon se přesto odrazil k Mbappému, který také trefil brankovou konstrukci. Po hodině hry si naběhl po levé straně do vápna Neymar, který přepadl přes nohu bránícího hráče. Sudí se šel podívat na video, aby následně nařídil penaltu. K té se postavil právě brazilský útočník, který vyrovnal stavu duelu na konečných 1:1.

Jeden z nejzajímavějších zápasů čtvrtého kola Ligue 1 se hrál v Nice, kam se vypravila Marseille. Ta ale spekulace o vyrovnaném utkání začala bořit již v desáté minutě, kdy se ukázala nová posila Alexis Sánchez, který se v prvním poločase prosadil hned dvakrát. Jednou trefou se k němu přidal i Tavares.

Soupeř Slovácka v Evropské konferenční lize se už na zdramatizování utkání nezmohl a nakonec prohrál o tři branky. Velmi zajímavé utkání se hrálo také v Brestu, kde nastoupil Montpellier. Ten už v prvním poločase nasázel "bůra" a nakonec se radoval z výhry 7:0.

Dvakrát se gólově prosadili Elye Wahi a nestárnoucí kanonýr Valère Germain. Poprvé v sezoně přišel o body Olympique Lyon, který alespoň bod proti Remeši zachránil až v 86. minutě, kdy vyrovnal na konečných 1:1 Dembélé.