Motorsport

Barumku podesáté ovládl Kopecký. S předstihem tak slaví devátý český titul

Barum Czech Rally Zlín, tedy největší rallyový podnik na českém území, který je součástí evropského poháru, je u konce. Podesáté v kariéře ho ovládl Jan Kopecký, který si tak s předstihem zajistil už devátý titul českého šampiona.

Zkušený Kopecký se svým vozem Škoda Fabia Rally2 Evo se dostal do vedení v soutěži v průběhu sobotní etapy. Právě během sobotního dne se přetahoval o čelo s Václavem Pechem, který jel s vozem WRC a musel startovat až ve druhé polovině startovního pole.

Jenže právě Pech v neděli chyboval a během nedělní etapy už si Kopecký se svým navigátorem Hlouškem vedení vzít nenechal. Druhá etapa byla hodně zajímavá, což zapříčinilo především počasí, které bylo hodně proměnlivé. Jezdci tak měli zamotanou hlavu s volbou pneumatik.

​Pro Kopeckého tak jde oficiálně o desáté vítězství, ale celkově vyhrál už 11krát. V roce 2004 startoval s vozem WRC a byl také nejrychlejší. Jenže organizátoři jeho výsledky do konečného pořadí nezařadili.

Na konečném druhém místě skončil Filip Mareš s navigátorem Radovanem Buchou, kteří rovněž jezdí ve voze Škoda Fabia Rally2 Evo. Na třetím místě ( ve stejném voze) dojela rakouská dvojice Simon Wagner a Winter Gerald.

51. ročník poznamenalo několik velkých nehod. Svůj vůz zdemoloval již jistý evropský šampion Efrén Llarena ze Španělska, dále Maďar Miklós Csomós a Ital Alberto Battistolli.

​Titul v Peugeot Rally Cupu slaví Jaromír Tarabus s vozem Peugeot 208 Rally4. Ten vyhrál i pátou soutěž českého mistrovství, čímž se stal prvním jezdcem v historii, kterému se něco podobného povedlo. Na závěrečném závodě v Pačejově s největší pravděpodobností ale startovat už nebude.

Další podrobnosti z Barum Czech Rally Zlín se dozvíte v pořadu Český motorsport. Další zastávkou českého šampionátu bude první říjnový víkend Invelt Rally Pačejov.

Jan Kopecký na Barum Rally | Zdroj: Lukáš Chum