Fotbal

Velká posila pro Ligu mistrů! Viktoria přivedla českého reprezentanta

Velká posila pro Ligu mistrů! Viktoria přivedla českého reprezentanta
Adam Vlkanova (vpravo) v souboji s plzeňským obránce Luďkem Pernicou (vlevo) | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalová Plzeň hlásí těsně před startem Ligy mistrů velkou posilu. Do západočeského týmu totiž míří Adam Vlkanova z Hradce Králové. Votroci za něj získali nezveřejněnou částku a útočníka Mateje Trusu a obránce Filipa Čiháka.

Delší dobu se o tom spekulovalo, nyní je to oficiální. Tahoun královéhradeckých Votroků Adam Vlkanova má za sebou ve 27 letech životní přesun, zahrát by si totiž mohl Ligu mistrů. Český reprezentant podepsal na západě Čech tříletou smlouvu, nosit bude netradiční číslo 88.

"Jsem rád, že se podařilo vše uzavřít a můžeme Adama Vlkanovu přivítat v našem klubu. Přesvědčil nás svými výkony a přeji mu, aby na ně navázal a stal se důležitým členem týmu, předpoklady pro to určitě má," řekl sportovní ředitel Daniel Kolář pro web plzeňské Viktorky. 

"Jsem nadšený, že to vyšlo a že se můžu ve své kariéře posunout o krok dál. Co je víc než přijít do klubu, který teď vyhrál titul, a ještě se dostal do Ligy mistrů? Je to nádhera a já moc doufám, že budu platný pro tým," řekl zase samotný hráč.

Související obsah

​Opačným směrem putují dva hráči celku Michala Bílka. Jde o Filipa Čiháka a Mateje Trusu, kteří budou v Hradci Králové hostovat. Oba kluby se navíc rozhodly nezveřejňovat přestupovou částku. Mluví se ovšem o sumě 15 milionů korun.

Pro Viktorii Plzeň jde již o 12. posilu pro aktuální ročník. Před Vlkanovou přišel do Plzně například Fortune Bassey, Erik Jirka či reprezentační obránce Václav Jemelka ze Sigmy Olomouc. 

Vlkanova se může v Lize mistrů poměřit s opravdovými velkokluby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události