Tenis

Loni senzačně vyhrála. Letos na US Open končí už v prvním kole a padá žebříčkem

Loni senzačně vyhrála. Letos na US Open končí už v prvním kole a padá žebříčkem
Zdroj: profimedia.cz

Před rokem opanovala US Open, a to v pouhých 18 letech. Letos Emma Raducanuová na turnaji vypadla už v prvním kole a tenisovou senzaci minulého roku čeká strmý pád žebříčkem téměř o 70 míst.

Raducanuová do posledního grandslamu sezony nastoupila jako 11. hráčka světa. Jenže obhajoba titulu skončila už v prvním kole, kdy britská kráska se zatejpovanými puchýři na prstech padla ve dvou setech s Francouzkou Alizé Cornetovou 3:6 a 3:6.

Loni šla do turnaje jako 150. hráčka žebříčku a jako první tenistka v nové éře dokázala vyhrát turnaj z kvalifikace. Díky tomu prudce vystoupala v žebříčku. Rok se s rokem sešel a Raducanuová klesne minimálně na 80. pozici, tedy o 69 míst. Neobhájila totiž loňských 2 000 bodů za výhru.

"Evidentně jsem smutná, že opouštím svůj oblíbený turnaj v prvním kole. Na druhou stranu je to úleva, klesnu v rankingu a budu moci znovu postupovat vzhůru s čistým štítem. Titul už nebudu mít na ramenou a budou přede mnou nové výzvy," řekla Emma Raducanuová na tiskové konferenci. 

Související obsah

​Ostatně od US Open v roce 2021 nezaznamenala větší úspěch. Na okruhu WTA došla nejdále do třetích kol a celkem ze 34 utkání vyhrála jen 15 duelů. A bilance 15:19 zkrátka není skóre, jaké by tenisový svět čekal od hráčky z elitní desítky.

Na US Open jde do druhého kola pět Češek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události