Fotbal

Kanonýr Haller otevřeně promluvil o rakovině. Nechyběly slzy

Kanonýr Haller otevřeně promluvil o rakovině. Nechyběly slzy
Sébastien Haller se svou ženou | Zdroj: Profimedia.cz

Nejlepší střelec poslední sezony hrající v dresu Eredivisie, který zářil i v Lize mistrů, se ukázal na veřejnosti. Fotbalista Sébastien Haller z Borussie Dortmund si převzal cenu za nejlepšího střelce nizozemské ligy a promluvil o své nemoci. Nechyběly ani slzy.

Před startem nového ročníku byl Sébastienu Hallerovi diagnostikován nádor v oblasti varlat, jeho nemoc se později ukázala jako zhoubná. Střelec, který reprezentuje Pobřeží slonoviny, ale bojuje a z rakoviny se léčí. O onemocnění se nyní rozpovídal na galavečeru Eredivisie. 

Tam někdejšímu hráči Ajaxu Amsterdam byla předána trofej pro nejlepšího střelce posledního ročníku. "První tři dny po hospitalizaci nebyly úplně nejlepší," řekl Haller moderátorovi galavečera. 

Následně vyjmenoval seznam lidí, kteří mu pomáhají cítit se lépe. Ve výčtu nechyběla jeho žena, lidé v Dortmundu a osobní fyzioterapeut. "Není to každý den lehké, ale všechno je v pořádku," pokračoval Haller, který neudržel slzy. 

Související obsah

Sébastien Haller se pár týdnů po kruté diagnóze lehce změnil, což mohli poznat fanoušci během emotivního rozhovoru. Francouzský rodák je již bez vlasů, ale podle svých slov se cítí dobře. 

Haller dal v poslední sezoně Eredivisie 21 branek, dalších 11 přidal v Lize mistrů, kde celek z Amsterdamu postoupil ze skupiny. Po úspěšném ročníku odešel do Dortmundu, kde si na svou premiéru bude muset počkat. Pokud vše půjde dobře, mohl by se vrátit za pár měsíců.

Nemoci Sébastiena Hallera jsme se věnovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události