Nečekaná prohra na úvod. Čeští basketbalisté padli s Polskem

Jaromír Bohačík v souboji s Polákem Aleksanderem Balcerowským | Zdroj: profimedia.cz

Českým basketbalistům se vůbec nepovedl vstup do mistrovství Evropy. V pražské O2 areně padli s Polskem 95:84 a hned na úvod si zkomplikovali postup ze skupiny D.

Českým hráčům vůbec nevyšel vstup do zápasu, brzy totiž prohrávali už 23:10. A nakonec po první čtvrtině ztráceli 11 bodů. Do druhé části ale vstoupili aktivně, čemuž přispěl i Tomáš Satoranský, jehož start byl vzhledem k poraněnému kotníku dost nejistý.

Po poločase tak byl výsledek nerozhodný 46:46. Jenže ve druhém poločase se Polsko opět zvedlo a české basketbalisty už do vedení nepustilo. V závěrečné koncovce pak český tým už bez Satoranského, jenž nebyl stále evidentně 100% fyzicky fit, ztrácel. A nakonec prohrál jasně 84:99.

​Svěřence trenéra Ginzburga, kteří se mohli spolehnout na podporu domácích fanoušků, trápily především ztráty a také špatná obrana. Nejlepším střelcem českého týmu byl Jan Veselý se 17 body. Na druhé straně zářil Polák Mateusz Ponitka, jenž nasázel 26 bodů.