Čeští fotbalisté v zahraničí válí! Černý i Krmenčík střílí ostrými

Václav Černý | Zdroj: Profimedia

Liga národů se nezadržitelně blíží a čeští fotbalisté se v zahraničí dostávají do výborné formy. Michael Krmenčík a Václav Černý pomohli v sobotu svým týmům k vítězství hned dvěma góly. Nebyl to ale zdaleka jejich jediný úspěch za poslední dobu.

Václav Černý odcházel do nizozemské ligy jako mimořádný talent. Dvakrát jej ale přibrzdilo vážné zranění v podobě přetrženého zkříženého vazu v koleni. Naposledy byl kvůli tomu mimo hru devět měsíců. Od podzimu loňského roku se ale pomalu dostával zase do formy, která nyní začíná gradovat.

V posledních dvou zápasech nizozemské ligy vstřelil za Twente celkem čtyři góly. Ačkoliv ve středu nastoupil proti Excelsioru až v 60. minutě, dokázal o pouhé dvě minuty později skórovat. Druhý zásah pak přidal v nastavení druhého poločasu, kdy pečetil konečnou výhru 4:0. I díky tomu si v nedělním utkání proti silnému PSV vysloužil místo v základní sestavě, za což se trenérovi maximálně odměnil. Během 24 minut na hřišti vstřelil dva góly, díky nimž jeho tým vyhrál 2:1 a zařadil se na čtvrté místo nizozemské ligy. Do obou těchto zápasů nenastoupil Michal Sadílek, který je kvůli zranění třísel na několik týdnů mimo hru.

​Do výborné formy se dostává také Michael Krmenčík v indonéské lize. V posledních dvou zápasech byl jediným střelcem svého týmu, přesto Persija Jakarta dokázala tyto duely vyhrát.  Minulý týden jedním gólem rozhodl o vítězství nad Aremou a v sobotu pak přidal další dvě branky do sítě celku Bhayangkara Solo. Otočil tím nepříznivý stav, kdy se soupeř dostal do vedení už v 11. minutě. Do zápasu také nastoupili jeho bývalí spoluhráči ze Slavie Ondřej Kúdela a Júsuf Hilál. Persija Jakarta se tak díky čtyřem výhrám v řadě posunula už na páté místo v tabulce.

Gólově se o víkendu prosadil také Patrik Schick. Na body to ale Leverkusenu nestačilo: