Další sporty

Není cesty zpět, musíme vše vyhrát, zní z kabiny basketbalistů. Děkují fanouškům

Čeští basketbalisté sice na mistrovství Evropy prohráli i druhý zápas, ale především za druhý poločas v utkání proti Srbsku se nemusí vůbec stydět. Právě od toho se chtějí odrazit do zbylých tří zápasů, které je v základní skupině čekají. Hráč si užívali také podporu publika. "Atmosféra byla skvělá. Všem fanouškům bych chtěl poděkovat," říkal po utkání nadšeně Martin Peterka.

"Chtěli jsme se najít a hrát naši hru. To se nám v určitém smyslu podařilo," hodnotil po utkání Jan Veselý.  "Bojovali jsme až do konce, nevypustili jsme to. Borci, kteří zastoupili Satyho, udělali neskutečnou práci. Všechna čest," ocenil spoluhráče, kteří se museli obejít bez největší hvězdy týmu, kterou trenér šetřil pro důležitější zápasy ve skupině. 

Utkání se odehrálo v pražské O2 areně a přihlíželo mu 15 067 diváků. "Atmosféra byla skvělá. Všem fanouškům bych chtěl poděkovat, že přišli a takhle fandili. Byl to fakt zážitek. Já jenom doufám, že i na ty zbylé tři zápasy přijde hodně lidí. Doufám, že si to užili. My si to teda užili neskutečně," zářil Martin Peterka, který v zápase nastřílel 11 bodů a připsal si tři úspěšné doskoky. 

Související obsah

​Čechům proti Srbsku nevyšel první poločas, který prohráli o 18 bodů (25:43). "V prvním poločase se nám zase nedařilo tolik v obraně, ale hlavně také v útoku. Neměli jsme tolik dobrý spacing a párkrát jsme měli problém i přejít půlku," litoval Peterka.  "Ve druhém poločase přišlo velké zlepšení, na kterém můžeme stavět. Je super, že to přišlo, protože to potřebujeme," doplnil  27letý hráč. A měl pravdu. Češi druhý poločas vyhráli o pět bodů. Ta největší výzva ale teprve čeká, a to v podobě utkání s Izraelem, Nizozemskem a Finskem. 

"Teď přijdou tři strašně důležité zápasy ve skupině. Už není žádná jiná cesta. Musíme všechny tři vyhrát. Teď se teprve ukáže, jestli je ta krize zažehnána. Já věřím, že jo. Máme den na to, abychom si odpočinuli, připravili se na další zápas. A věřím, že už to budeme my tak, jak nás znáte," usmívá se Peterka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události